Zgłoś uwagę

Made in Europe: kolejne spotkanie już 11 lutego

Częścią wrocławskiej odsłony wystawy „Made in Europe” jest prezentacja projektu „European Identity”, na który składa się 16 filmów dokumentujących próbę odpowiedzi na pytanie zadane przedstawicielom kilkunastu biur architektonicznych z całej Europy, dotyczące tożsamości europejskiej architektury. 

Gośćmi kolejnego spotkania, które będzie mieć miejsce w Muzeum Architektury 11  lutego (godz. 18:00) będą : Dariusz Herman, Piotr Śmierzewski (HS99) i Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa), Prowadzenie: Michał Duda (Muzeum Architektury we Wrocławiu). 

Debata i pytania otwarte
Włączając się w otwartą przez Fundację Mies van der Rohe debatę, zapraszamy na spotkania z projektantami obiektów zrealizowanych w Polsce, które znalazły się na „krótkiej liście” kandydatów zakwalifikowanych do finału europejskiej nagrody architektonicznej im. Miesa van der Rohe. Podczas tych spotkań chcemy nawiązać do dyskusji rozpoczętej przy okazji Biennale w Wenecji w 2014 roku, toczącej się wokół tematu poszukiwania tożsamości i specyfiki europejskiej architektury.

Zaproszonym architektom zadamy pytanie o znaczenie lokalnych realizacji w kontekście myślenia o Europie jako mozaice kultur, miejsc, tradycji i technologii. Jak w kontekście europejskim można rozumieć specyfikę architektury poszczególnych krajów i gdzie, na tak pomyślanej mapie, znalazłyby się polskie miasta? W jaki sposób projekty zrealizowane w Polsce wpisują się w tożsamość architektury europejskiej, na ile są jej częścią i czy w ogóle można ją opisać jakimiś szczególnymi cechami? Oddając głos twórcom różnych pokoleń, zapytamy o sposoby rozumienia współczesnej architektury, zarówno jako materialnego odzwierciedlenia różnorodności europejskiej kultury, jak i czynnika mającego widoczny wpływ na jej unifikację.

Made in Europe
Wystawę "Made in Europe" można oglądać we wrocławskim Muzeum Architektury od 16 stycznia do 13 marca 2016 roku. Wystawa jest realizowana w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 

Więcej o wydarzeniach towarzyszących w ramach "Made un Europe" można znaleźć: T U T A J

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Made in Europe

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail