Zgłoś uwagę

Małe Instrumenty na Bruno Schulz. Festiwal

Małe Instrumenty zagrają na w najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00 w Synagodze pod Białym Bocianem. Inspiracją i tematem ich koncertu będzie sam patron festiwalu, powieściopisarz Bruno Schulz.
 

W 2010 roku na płycie Małe Instrumenty grają Chopina pojawił się cytat z Księgi, w którym Schulz opisuje swą skłonność do rzeczy „małych i ułomnych”. Widzi w nich arcybogaty mikroświat, w którym warto zwrócić uwagę na wszelkie detale budujące nowo odkrywany krajobraz innej rzeczywistości, zaskakujący układ obiektów i ich ukrytych znaczeń. Małe Instrumenty to właśnie schulzowski trzynasty miesiąc kalendarza, szósty palec u ręki.

Koncert pt.: „Projekt Schulz” poświęcony jest piętnastu fragmentom ze zbioru Sklepy cynamonowe. Krótkie formy czytane przez Jana Nowickiego zatopią się w dźwiękach iluzorycznych i abstrakcyjnych, pełnych napięć i emocji, jak sama proza pisarza. Trwająca niespełna godzinę muzyczna opowieść pozwoli nam odpłynąć we własne rejony wyobraźni, pozostawiając otwarte pole do indywidualnych interpretacji.

Tradycyjna już dla Małych Instrumentów wielość wątków, barw, zaskoczeń i zwrotów muzycznej akcji jest inicjowana i koresponduje z bogactwem treści, perspektyw i wydarzeń wielorakich proweniencji nieskrępowanej kreacji Brunona Schulza.

„Projekt Schulz” powstał we współpracy z Instytutem Książki w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa. Autorem muzyki jest Paweł Romańczuk. Oprócz niego na scenie wystąpią również Iwona Sztucka, Magda Lipniewska, Tomasz Orszulak i Jędrzej Kuziela.

Darmowe wejściówki można odbierać w Księgarni Hiszpańskiej ELITE przy ulicy Szajnochy 5 oraz na miejscu godzinę przed wydarzeniem.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

bruno schulz festiwal koncert małych instrumentów

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail