Zgłoś uwagę

Marilyn Monroe na fotografiach w Europejskiej Stolicy Kultury

MMslajder2

Ponad 3 tysiące zdjęć Marilyn Monroe już wkrótce będzie można oglądać we Wrocławiu. Wystawa złożona z bogatej kolekcji fotografii największej ikony amerykańskiej popkultury będzie jedną z atrakcji w ramach imprez związanych z ESK 2016. Autorem zdjęć jest Milton Greene, wieloletni przyjaciel Monroe. 

Zdjęcia zostały wylicytowane za 6,4 mln zł, a wartość całej kolekcji szacuje się na ok. 20 mln złotych. Wrocławska wystawa zdjęć słynnej aktorki będzie pierwszą stałą i eksponowaną w jednym miejscu. Dotąd fani mieli okazje oglądać jedynie wystawy czasowe.

Marilyn Monroe karierę rozpoczęła jako modelka, lecz prawdziwą popularność przyniosły jej role filmowe, zagrała w m.in. Pół żartem, pół serio, Mężczyźni wolą blondynki czy w Książę i aktoreczka

Milton H. Greene, autor zdjęć, które będzie można podziwiać we Wrocławiu, to jeden z najbardziej znanych amerykańskich fotografów mody i gwiazd. Pracował dla największych magazynów mody takich jak "Harper's Bazaar", "LIFE", "Look", "Town & Country" oraz "Vogue". O portretach Marilyn Monroe jego autorstwa mówi się, że ukazują prawdziwą naturę kobiety, która stała się jedną z największych ikon Hollywood. Wyjątkowy artyzm fotografii sprawił, że na zdjęciach widzimy nie tylko symbol seksu, ale jedną z najbardziej intrygujących kobiet w historii popkultury.

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail