Zgłoś uwagę

Martwa natura – Anna Gałuszka

10 października – 10 listopada 2016
Galeria Tętno

otwarcie: 18 października 2016, godz. 20:00


Wystawa w ramach projektu Play with Glass – European Glass Festival.
 

Pojęcie martwa natura, czyli stil-leven, oznacza ciche, nieruchome życie. W moim projekcie nawiązuję zarówno do martwej natury, z którą stykam się na co dzień – martwych zwierząt mijanych na drodze, symbolizujących nieuchronność śmierci – jak również do martwej natury, która jest tylko kompozycją estetyczną.
W prezentowanych na wystawie obiektach: przewrotnych, śmiesznych, niekiedy wręcz infantylnych czy kiczowatych, staram się zatrzymać codzienną chwilę, zwrócić uwagę na piękno świata, a jednocześnie ukazać bolesną prawdę o jego nietrwałości i zepsuciu oraz o nieuchronnym przemijaniu naszego życia i o kończącej je śmierci.
Szkło jest tylko jednym z materiałów, jakie wykorzystuję do tworzenia prac. Często łączę szkło z gliną, tkaniną, ale także z blachą i futrem. W moich kompozycjach znaleźć można także zasuszone owoce, ptasie pierze czy zwierzęcą sierść.

Anna Gałuszka
 

ANNA GAŁUSZKA

Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta), 1999.
Udział w 2 wystawach indywidualnych oraz w ok. 20 wystawach zbiorowych w Polsce i Danii. Od 2012 roku aktywnie uczestniczy w działaniach podejmowanych przez Fundację Fly with Art w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła "Play with Glass", m.in. organizowała i prowadziła warsztaty szklarskie w Zakładzie Poprawczym Ministerstwa Sprawiedliwości w Sadowicach, Stowarzyszeniu Ocalić Szansę – SOS we Wrocławiu, oraz w świetlicach środowiskowych i wiejskich na Dolnym Śląsku. Koordynowała projekt Szklany Autobus dla dzieci niepełnosprawnych i seniorów. Od 2015 roku prowadzi, wspólnie z Moniką Muszyńską i Martyną Zaradkiewicz, Galerię Tętno we Wrocławiu.

więcej informacji  TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Martwa natura - Anna Gałuszka

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail