Zgłoś uwagę

MFF T-Mobile Nowe Horyzonty | Scena artystyczna

W ramach festiwalu odbędzie się czwarta edycja wystawy Midnight Show w galerii Dizajn BWA Wrocław. Tym razem opuszczamy galerię Dizajn BWA Wrocław, która do tej pory była sceną Midnight Show i przenosimy akcję na II piętro kamienicy przy Ruskiej 46A/13. Tam odbędzie się seans bez puszczania filmów: udział bierze 99 twórców, występuje 99 prac, odcinków jest 9. Jedynie czas Midnight Show pozostaje niezmienny, kuratorzy wystawy: Katarzyna Roj, Stach Szabłowski i Michał Grzegorzek zapraszają dziewięć razy, za każdym razem o północy, każdej nocy przez godzinę.

W Galerii Awangarda BWA Wrocław nowohoryzontowi festiwalowicze mogą obejrzeć Gravity. Tymoteuszowi Karpowiczowi wybitnego polskiego rzeźbiarza mieszkającego we WłoszechKrzysztofa M. Bednarskiego - wystawę poświęconą siłom przyciągania, w polu których znajduje się jednostka: człowiek, poeta i rzeźbiarz. To także wystawa o sile grawitacji, z jaką na twórczość Bednarskiego działa kino, teatr, literatura i, nade wszystko, poezja. Joseph Conrad, Herman Melville, Lars von Trier - to niektórzy z autorów, z którymi Bednarski prowadzi dialog w ramach Gravity. Na pierwszy plan wysuwa się postać Tymoteusza Karpowicza, poety-eksperymentatora, który bezkompromisowo badał granice możliwości języka. Kuratorzy: Patrycja Sikora, Stach Szabłowski. Wystawa otwarta 25 czerwca potrwa do 31 lipca.

Natomiast w galerii SiC! BWA Wrocław będzie można oglądać wystawę Myszy i ludzie Alicji Patanowskiej. To wypowiedź na temat współczesnego chaosu konsumpcji, do jej stworzenia artystka wykorzystuje odpady produkcyjne powstałe na skutek działalności człowieka. Odwołuje się do tradycji holenderskich, wanitatywnych martwych natur, w warstwie symbolicznej krytykujących ludzką naturę, a także do filmu Lucyfer Gusta Van den Berghe ( zwycięzca 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty) czerpiącego z podobnych motywów. Wystawa potrwa od 17 czerwca do 31 lipca, jej kuratorką jest Joanna Kobyłt.

www.nowehoryzonty.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

phpThumb_generated_thumbnailpng

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail