Zgłoś uwagę

MIASTOmovie 4. - ID miasta

Między 20 a 24 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się 4 edycja miejskiego festiwalu MIASTOmovie. Tematem tegorocznej odsłony będzie miejskie ID - tożsamość miast badana poprzez filmy dokumentalne poświęcone metropoliom z całego świata, spotkania z gośćmi i działania artystyczne.

Z pierwszym z gości festiwalowa publiczność spotka się już w dniu otwarcia MIASTOmovie. Po "KRAINIE PAŁACÓW" ("The Land of Many Places") o niezwykłym bohaterze filmu, chińskim "mieście duchów" Ordos, opowie w rozmowie z MICHAŁEM SYSKĄ REŻYSER OBRAZU ADAM SMITH (20 kwietnia, godzina 19:00). Kolejny twórca odwiedzi festiwal już kolejnego dnia - włoska REŻYSERKA MARIA TARANTINO porozmawia z widzami na temat pracy nad "OUR CITY", intymnym portrecie wielokulturowej i wielonarodowej stolicy Europy, Brukseli (21 kwietnia, godzina 20:00). Nad potencjałem porzuconej postmodernistycznej architektury zastanowią się TWÓRCY FILMU "BOWLINGTREFF", ADRIAN DORSCHNER I THOMAS BEYER. W rozmowie prowadzonej przez ŁUKASZA WOJCIECHOWSKIEGO dołączy do nich WOJCIECH JARZĄBEK - architekt wrocławskiego SolPolu, obiektu, którego pytanie o możliwość ponownego włączenia w miejską tkankę dotyczy bardzo bezpośrednio (23 kwietnia, godzina 16:00).
Stali widzowie niewątpliwie kojarzą MIASTOmovie z debatami - nie zabraknie ich i tym razem. W piątek po filmie "Barbicania"  zapraszamy na dyskusję "ARCHITEKTURA A TOŻSAMOŚĆ" (22 kwietnia, godzina 19:00), w której poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak architektura kształtuje tożsamość miasta i jego mieszkańców. W panelu prowadzonym przez ZBIGNIEWA MAĆKOWA (Maćków Pracownia Projektowa, kurator działań architektonicznych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016) udział wezmą: EWA KURYŁOWICZ – Kuryłowicz & Associates, Fundacja im. S. Kuryłowicza, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BARBARA PABJAN – socjolog miasta związana z Uniwersytetem Wrocławskim, GRZEGORZ PIĄTEK – krytyk architektury, Centrum Architektury, a także MACIEJ WLAZŁO – miłośnik Wrocławia, autor kanałów socialowych „Beard of Breslau”.

Dzień później po projekcji obrazu "SLUMSY: MIASTA JUTRA" odbędzie się debata zatytułowana "PRZYSZŁOŚĆ MIAST" (23 kwietnia, godzina 19:00), stawiająca pytanie, jaki wpływ na miejską tkankę mają i będą miały w przyszłości rozwiązania nieformalne. Gośćmi panelu będą: KUBA SNOPEK – architekt, autor książki „Bielajewo. Zabytek przyszłości”, JOANNA SYNOWIEC – Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego NOMADA oraz BOGNA ŚWIĄTKOWSKA – fundatorka i prezeska Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana. Debata należy do programu „MIASTO PRZYSZŁOŚCI / LABORATORIUM WROCŁAW” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, a jej moderatorem będzie jego kurator - EDWIN BENDYK.

Zwiastun filmu "Slumsy: miasta jutra":
To oczywiście jeszcze nie wszystkie spotkania w ramach 4. MIASTOmovie -  zachęcamy do zapoznania się z PEŁNYM PROGRAMEM, KTÓRY DOSTĘPNY JEST NA STRONIE MIASTOMOVIE.PL. Na MIASTOmovie zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

BILETY
Bilety do nabycia w kasach Kina Nowe Horyzonty oraz online przez stronę http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=2020

Informujemy, że nie ma możliwości rezerwacji biletów na seanse filmowe w kinie. Nie ma też możliwości zwrotu zakupionych biletów.

Cena:
Bilet normalny – 16 zł
Bilet ulgowy (dla uczniów, studentów oraz dla posiadaczy Karty Przyjaciół Kina) – 13 zł
Bilet wielokrotny – 66 zł *
*Bilety wielokrotne dostępne są w sprzedaży wyłącznie w kasach Kina.
Uwaga! Liczba biletów wielokrotnych jest ograniczona.

FILM: "Kraina pałaców" + spotkanie z reżyserem | PREMIERA
FILM: "Our City" + spotkanie z reżyserką | PREMIERA
FILM: "Barbicania" + DEBATA: Architektura a tożsamość | PREMIERA
FILM: "Bowlingtreff" + spotkanie z reżyserami oraz W. Jarząbkiem | PREMIERA
FILM: "Slumsy: miasta jutra" + DEBATA: Przyszłość miast" | PREMIERA
BLOK: Polska w (od)budowie | zestaw krótkich metraży

DEBATY I SPOTKANIA
Wstęp wolny w ramach wolnych miejsc na sali. Pierwszeństwo mają osoby z biletem na seans filmowy poprzedzający debatę/spotkanie.

PANEL: Dolnośląskość.pl: Literackie narracje o mieście
Wstęp wolny

SPOTKANIE wokół książki "Urbanistyka” Le Corbusiera + FILM: "Człowiek z otwartą dłonią"
Wstęp wolny, na podstawie bezpłatnych wejściówek, wydawanych w kasie MWW Muzeum Współczesne Wrocław.
Wejściówki można odbierać w niedzielę, 24 kwietnia, od godziny 15.00

Więcej informacji o biletach oraz regulamin biletu wielokrotnego znajdziecie na naszejj stronie: http://miastomovie.pl/informator/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

MiastoMovie 20_04_Kraina_Pałaców_02 21_04_Our_City 20_04_Kraina_pałaców_01 21_04_Our_City2 23_04_slums1 23_04_slums5

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail