Zgłoś uwagę

Michał Znaniecki reżyseruje Traviatę na pustyni w Masadzie

slajddd

Michał Znaniecki, szef fundacji Jutropera i pomysłodawca projektu „Głos Wykluczonych”, realizowanego w ramach programu artystycznego ESK 2016, przygotowuje kolejną premierę operową.

Trwają próby i przygotowania do premiery megawidowiska operowego "La Traviata" Giuseppe Verdiego w reżyserii Michała Znanieckiego. Premierę w ramach Masada Opera Festival organizowanego przez The Israeli Opera zaplanowano na 12 czerwca. 

Jest to czwarta edycja zapoczątkowanego w 2010 roku festiwalu, w ubiegłych latach zrealizowano "Nabucco", "Aidę" i "Carmen". To wyjątkowe wydarzenie przyciąga każdorazowo tysiące fanów operowych, którzy w niepowtarzalnej scenerii historycznej pustyni, mają wyjątkową możliwość, by obcować ze sztuką operową w wykonaniu największych gwiazd scen operowych.

Tegoroczna inscenizacja przygotowana została z wielkim rozmachem, spektakle zobaczy ok. 60,000 osób, z czego 10,000 to turyści i zaproszeni goście z zagranicy, gdyż Masada Opera Festiwal stanowi wizytówkę kulturalną Izraela, a w jego promocję zaangażowane są ministerstwa i władze państwowe.

Michał Znaniecki, specjalizujący się w realizacji megawidowisk teatralnych i operowych, przenosi Paryż na pustynię, tworząc tym samym metaforyczną tkankę historii.

Traviata powstaje w ramach wieloletniego kontraktu jaki artysta podpisał z The Israeli Opera. 

W styczniu publiczność mogła zobacyć w Tel Avivie "Bal maskowy" w jego inscenizacji, a w kolejnych latach Znaniecki powracać będzie do Masady.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail