Międzynarodowa konferencja „Children’s Literature and Play"

W dniach 19-21 maja 2016 roku na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się międzynarodowa konferencja „Children’s Literature and Play”. Jest to dwunaste spotkanie badaczy literatury dziecięcej w ramach cyklu „The Child and the Book”.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016.

Konferencja powiązana jest z rocznicą 100-lecia urodzin i 40-lecia śmierci Profesora Jerzego Cieślikowskiego, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego.

Członkami komitetu organizacyjnego są: prof. dr hab. Ryszard Waksmund, prof. dr hab. Bogumiła Staniów, dr hab. Dorota Michułka, dr hab. Barbara Kalla, dr Katarzyna Biernacka-Licznar, dr Justyna Deszcz-Tryhubczak, dr Natalia Paprocka i dr Elżbieta Stolarska-Jamróz.

W obradach weźmie udział ponad stu gości z całego świata.

Oprawę plastyczną konferencji (logo, plakat) zaprojektował znany wrocławski ilustrator książek dla dzieci, Paweł Pawlak.

Program pobrać można z oficjalnej strony konferencji: T U T A J

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!