Zgłoś uwagę

Międzynarodowe warsztaty DiverCITY

slajder_DiverCITY

Trwają warsztaty DiverCITY, w których biorą udział specjaliści z wielu dziedzin m.in. architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu, socjologii, ekonomii. Celem warsztatów jest analiza urbanistyczna wrocławskiego osiedla Nowe Żerniki oraz podwrocławskich Siechnic. Uczestnicy biorący udział w warsztatach pochądzą z Polski, Norwegii i Islandii. 

Warsztaty są jednym z wydarzeń towarzyszących międzynarodowej konferencji DiverCITY: City for all, która będzie mieć miejsce we Wrocławiu w pierwszej połowie września. Przez pięć dni warsztatów uczestnicy będą omawiać, analizować i pracować nad rozwiązaniami urbanistycznymi i architektonicznymi Siechnic i Nowych Żerników. Celem jest wypracowanie pakietu rekomendacji, które mają mieć wpływ na poprawę życia mieszkańców tych miejsc. Podejmowane przez uczestników tematy nie dotyczą jedynie kwestii prawnych czy architektonicznych, ale biorą pod uwagę takie problemy, jak komunikacja miejska czy przystosowanie przestrzeni Siechnic i Nowych Żerników dla osób niepełnosprawnych. Warsztaty prowadzą Magdalena Paryn i Roman Rutkowski.

Nowe Żerniki, potocznie nazywane WuWą 2, są elmentem szerokiego programu działań Wrocławia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Spotkania warsztatowe odbywają się przy ul. Wróblewskiego 18, w siedzibie Dolnośląskiej Izby Architektów, a prezentacja wniosków warsztatowych odbędzie się 11 września w trakcie konferencji DiverCITY. 

Więcej o warsztatach można przeczytać: TUTAJ.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail