Zgłoś uwagę

Międzynarodowy Dzień Teatru w Operze Wrocławskiej

Od 1961 roku 27 marca świętowany jest jako Międzynarodowy Dzień Teatru. Na całym świecie odbywają się tego dnia wydarzenia związane z kultywowaniem wiedzy o teatrze, promocją twórczości artystycznej i aktywności miłośników tej sztuki. W tym roku Opera Wrocławska włącza się aktywnie w obchody tego święta, proponując szereg różnorodnych działań. Ponieważ święta to prezenty, tak więc wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru w Operze Wrocławskiej są dla uczestników bezpłatne.

Już 26 marca, w przeddzień MDT, w niedzielne południe zapraszamy na wiosenną wyprzedaż kostiumów i rekwizytów ze spektakli Opery Wrocławskiej. W cenach mieszczących się w zasięgu możliwości każdej kieszeni zaoferujemy stroje w najróżniejszych stylach i fasonach. Na terenie parkingu przy gmachu Opery od strony fosy będzie można nabyć kostiumy pochodzące m.in. ze spektakli Kobieta bez cienia, Romeo i Julia, Kopciuszek, Parsifal, Samson i Dalila, Trubadur oraz megawidowska 2016 – Hiszpańska noc z Carmen – Zarzuela Show. Łącznie do nabycia będzie kilkadziesiąt sztuk kostiumów, nakryć głowy i butów. Wyprzedaż pod hasłem Perły i pióra: wyprzedaż garażowa w Operze Wrocławskiej potrwa od godz. 12:00 do 17:00. Uwaga: Płatność tylko gotówką.

27 marca zapraszamy na trzy wydarzenia. Będzie to:
- próba otwarta do spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu wg W. A. Mozarta;
- Jej wysokość: Opera – specjalna edycja Operowego Labiryntu połączona z pierwszym w historii Opery otwartym wejściem na dach budynku;

- spotkanie z choreografem-rezydentem Opery Wrocławskiej i choreografem premiery Femme fatale, Jackiem Tyskim, w Kinie Nowe Horyzonty przed pokazem filmu Jota Carlosa Saury.

Spektakl W krainie Czarodziejskiego fletu to ostatnia familijna premiera Opery Wrocławskiej wprowadzająca małych i dużych widzów nie tylko w świat opery Wolfganga Amadeusa Mozarta, ale też w tajniki dzieła operowego w ogólności. Próba otwarta to możliwość zajrzenia jeszcze głębiej pod powierzchnię Opery, spojrzenie na spektakl od strony warsztatowej, możliwość dotknięcia dzieła w momencie powstawania i pracy nad nim. W próbie wezmą udział podopieczni Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Wstęp dla pozostałych widzów na podstawie bezpłatnych wejściówek. 100 voucherów wymiennych na wejściówki będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez media na portalach internetowych i w mediach społecznościowych.

 „Jej wysokość: Opera” to specjalna edycja lubianego i cieszącego się ogromnym powodzeniem programu wycieczek po gmachu Opery Wrocławskiej realizowanego pod nazwą Operowy Labirynt. 27 marca odbędą się dwie wycieczki organizowane o poranku i nocą, które, oprócz zwiedzania zakamarków Opery, zwieńczone zostaną pierwszą w historii Opery Wrocławskiej możliwością wejścia na dach naszej instytucji i spojrzenia na Wrocław z perspektywy Opery. Hasło „Jej wysokość: Opera” w przewrotny sposób nawiązuje do powszechnego kojarzenia opery ze sztuką elitarną, ale też po prostu do wysokości, na jakiej, oglądając Wrocław z dachu naszego teatru, będziemy się znajdować.

Międzynarodowy Dzień Teatru przypada bezpośrednio po premierze wieczoru baletowego Femme fatale złożonego z choreografii autorstwa Jacka Tyskiego do El amor brujo Manuela de Falli i Carmen – Suity Rodiona Szczedrina. Wieczór nawiązujący do Hiszpanii koresponduje z organizowanym w tym czasie Tygodniem Kina Hiszpańskiego w Kinie Nowe Horyzonty. 27 marca przed pokazem filmu Jota Carlosa Saury w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się spotkanie z Jackiem Tyskim, który opowie o pracy nad premierą Femme fatale, a także o  swoich doświadczeniach z pracy w hiszpańskich zespołach baletowych.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM:
26/03/2017
OPERA WROCŁAWSKA, Świdnicka 35 (teren parkingu przy Operze Wrocławskiej od strony fosy)
godz. 12:00 – 17:00
Perły i pióra: wyprzedaż garażowa w Operze Wrocławskiej

27/03/2017

OPERA WROCŁAWSKA, Świdnicka 35 (scena)
godz. 18:00
Próba otwarta „W krainie Czarodziejskiego fletu”
Wejście możliwe po otrzymaniu vouchera (konkursy w mediach)

OPERA WROCŁAWSKA, Świdnicka 35
Godz. 9:00 oraz 20:00
Jej wysokość: Opera – specjalna edycja Operowego Labiryntu (wejście na dach budynku)
UWAGA: Ilość miejsc w grupie ograniczona: 10 osób
Zgłoszenia na adres: zapisy@opera.wroclaw.pl
Uwaga! Na wycieczki obowiązują zapisy. W jednym zgłoszeniu można zawrzeć maksymalnie dwie osoby!

KINO NOWE HORYZONTY, Kazimierza Wielkiego 19a-21
ok. godz. 19:30
Spotkanie z choreografem-rezydentem Opery Wrocławskiej, Jackiem Tyskim 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Zarzuela. Hiszpańska noc z Carmen

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail