Zgłoś uwagę

Międzynarodowy Mural Ceramiczny: Spotkajmy się – Wrocław 2016

Projekt całoroczny
Odsłonięcie muralu: 10 listopada 2016

Przejście Słodowe, Wrocław


Monumentalny ceramiczny mural o wym. 18x2,1m, wykonany z unikatowych kafli wykonanych przez artystów ceramików zaproszonych do projektu z całego świata. To ceramiczne „spotkanie” różnych kultur i artystycznych postaw zostanie zrealizowane na ścianie Przejścia Słodowego.

Do uczestnictwa w projekcie zostaną zaproszeni ceramicy z uczelni artystycznych współpracujących z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, zaprzyjaźnione pracownie ceramiczne oraz wybitni indywidualni artyści z Polski i świata, od Europy poprzez obie Ameryki, Afrykę, Azję, Australię po Nowa Zelandię.

Wprowadzenie monumentalnego ceramicznego obiektu w architekturę Wrocławia nawiązuje do wielowiekowych tradycji rzemiosła i sztuki ceramicznej obecnej na obszarze Dolnego Śląska. Zabiegiem tym kuratorki projektu chcą podkreślić unikatowość wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta jako jedynej w Polsce posiadającej Wydział Ceramiki i Szkła i od siedemdziesięciu lat kształcącej we Wrocławiu kolejne pokolenia wybitnych polskich artystów i projektantów ceramiki. Mural, prezentujący bogactwo i różnorodność ceramicznych tradycji z całego świata, zrealizowany w ścisłym centrum miasta, pozostanie w nim na wiele lat jako świadectwo wydarzeń roku 2016 oraz artystycznych i akademickich więzi partnerskich. Uroczysta inauguracja odsłonięcia muralu odbędzie się w II połowie 2016 roku.

Kuratorki: dr hab. Katarzyna Koczyńska – Kielan, dr hab. Joanna Teper
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta
Współorganizator: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

www.asp.wroc.pl
wstęp wolny          

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Juyoung Paek- Korea Veronika Sarvasova- detal Veronika Sarvasova- Słowacja Anna Drozdowska- Polska Aynur Karakas Karaagac- Turcja Agnieszka Gamza- Polska Elżbieta Janczak- Wałaszek Polska Ihor Kovalevicz- Ukraina Iryna Radkevicz- Białoruś Istvan Zakar- Węgry Janusz Drzewiecki- detal Janusz Drzewiecki- Polska

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail