mikroGRANTY ESK 2016: znamy wyniki głosowania internetowego

mikrogranty slajder

Znamy zwycięzców internetowego głosowania w czwartej edycji programu mikroGRANTY ESK 2016. Wrocławianie mogli wybierać spośród 25 inicjatyw, na które oddano 5746 głosów, a rywalizacja była bardzo zacięta. Do ostatnich minut czołówkę dzieliło jedynie kilka smsów. Finalnie na podium stanęły projekty: „Sztuka w biurze” (1105 głosów), „Coolturalny Wrocław” (1046 głosów) i” Zaproś teatr pod swój dach” (1045 głosów). Punkt rozstrzygający remis na miejscu 2, został dodany wg Regulaminu Programu, projektowi, który uzyskał więcej punktów w pierwotnej, ocenie komisji.

Poniżej prezentujemy opisy zwycięskich inicjatyw, natomiast pełne wyniki głosowania można znaleźć: T U T A J.

Sztuka w biurze  / autorka: Ewa Rogoż

To projekt poświęcony promocji artystów i sztuk wizualnych we Wrocławiu. W ramach działań projektowych autorka w ogólnodostępnej przestrzeni IdeaPlace, chce realizować wystawy m.in. malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii oraz innych sztuk wizualnych. Jak sama mówi:

„Pięknem jest dla mnie nie tylko to, co widoczne dla oczu – jest nim również natchnienie, które chcę szerzyć. W pierwszej kolejności w ramach projektu prezentowana będzie twórczość artystek i artystów związanych z Wrocławiem.”

Coolturalny Wrocław / autorka: Małgorzata Urlich-Kornacka

Pomysłodawczyni zamierza wydać zestaw kart pracy – gier miejskich po Wrocławiu dla młodych wrocławian – dzieci i młodzieży szkolnej oraz grup przyjeżdżających do miasta w ramach wymian.

O pomyśle pisze: „Chcemy zaproponować grupom obok tradycyjnego zwiedzania coś nowego – starannie przygotowane zadania, które młodzież będzie mogła wykonywać samodzielnie lub w grupach. Taka forma cieszy się coraz większą popularnością – pozwala bowiem młodym ludziom na własne poznanie miasta, odkrycie ciekawostek, których nie znajdzie się w zwykłym przewodniku”.