Zgłoś uwagę

MikroGRANTY zmieniają Wrocław

Czekając na wyniki czerwcowego naboru, zapraszamy na kolejne mikroGRANTOWE wydarzenia. W tym tygodniu – spektakl o Janie Kaczmarku, kolejne tury warsztatów z mozaiki, drugie spotkanie z poezją haiku, ostatnia podróż w czasie na Ołbinie oraz wernisaż pierwszej wystawy projektu „Art in the Office”.

Od czwartku 18 czerwca Zespół Szkół nr 11 we Wrocławiu nosi imię Jana Kaczmarka. Dzięki mikroGRANTOM z tej okazji odbyła się uroczystość, którą uświetniło przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Świat się kręci wokół Kaczmarka”. 22 czerwca o godzinie 10:00 w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8b spektakl zostanie powtórzony dla wrocławskiej publiczności.

W ramach projektu „Mozaikowa szkoła”, uczniowie z podstawówki Tikkum Olam przy ulicy Sieradzkiej 5, wzięli już udział w I turze warsztatów wytwarzania płytek ceramicznych oraz projektowania ściennej i nawierzchniowej mozaiki. II tura odbędzie się 22 czerwca, a ostatnia, III – 25 czerwca. Wtedy też zostanie odsłonięta zaprojektowana i przygotowana przez uczniów mozaika, która ozdobi ich szkołę.

27 czerwca o godzinie 16:00 kolejne spotkanie z japońską poezją haiku. Tym razem grupa „Jesienne liście” zaprasza na godzinę 16:00 do ogrodu przy ul. Modrzewiowej 5. Efekt pracy uczestników spotkań, czyli wrocławski tomik haiku, ukaże się już w październiku. Zapraszamy!

W niedzielę 28 czerwca Grupa Historyczno-Edukacyjna „Młot” zaprasza na ostatnie spotkanie z cyklu „Cztery podróże w czasie po Ołbinie”. Po rekonstrukcji czasów przedwojennych i oblężenia miasta w 1945 roku, tym razem organizatorzy przeniosą uczestników do lat 80. Podróż w czasie rozpocznie się o godzinie 12.00 przy zajezdni tramwajowej przy ulicy Słowiańskiej.

„Diamentowy pocałunek róży” to tytuł wystawy fotografii Rolanda Okonia – pierwszej wystawy realizowanej w ramach projektu p. Ewy Rogoż „Art in the Office”. Wernisaż już w poniedziałek 29 czerwca o godzinie 18:30 w przestrzeni co-workingowej Idea Place przy pl. Solnym 15.

G.Będkowska, N.Mutor

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Jeden z mikrograntowych projektów

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail