mikroGRANTY: Znamy 10 zwycięskich projektów

Zakończyliśmy nabór do edycji 13. mikroGRANTÓW. Do grona ośmiu zwycięskich projektów (o których możecie przeczytać TUTAJ) dołączają dzisiaj dwa kolejne. Między 13 a 20 maja oddawaliście/-łyście głosy na swoje ulubione inicjatywy. Zapraszamy na mikroAGORĘ - spotkanie wszystkich autorów i autorek pomysłów.

Przed wami pomysły, które zachwyciły Was najbardziej:

- Space Day (I miejsce w głosowaniu internetowym, 1490 głosów), czyli jeden dzień wypełniony wydarzeniami na temat inżynierii kosmicznej – grą miejską, warsztatami i wykładami, wystawami rakiet czy łazików marsjańskich. Wspólne wydarzenie studentów Politechniki Wrocławskiej oraz pasjonatów astronomii i kosmosu pozwoli mieszkańcom Wrocławia w każdym wieku, na zapoznanie się z najnowszymi technologiami.

- Ogródek Społeczny na Placu Społecznym we Wrocławiu (II miejsce w głosowaniu internetowym, 1323 głosów), projekt jest kontynuacją Warzywnego Ogrodu Społecznego, który w 2016 roku pozwolił na ożywienie przestrzeni Placu Społecznego. Tym razem organizatorzy chcą działać z mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego i okolic – przeprowadzić warsztaty ogrodnicze, zajęcia jogi i wspólnie „śniadaniować” na trawie. Wspólne aktywności pozwolą na stworzenie roślinnej instalacji, która będzie służyła wszystkim odwiedzającym to miejsce.

Chętnie dowiecie się więcej na temat zwycięskiej dziesiątki? Chcielibyście poznać lokalnych aktywistów, interesuje Was jaki pomysł będziemy realizować na Waszym podwórku, a może zamierzacie zaoferować swoją pomoc w jego realizacji?

Zapraszamy Was 3 czerwca do BARBARA/Infopunkt/kawiarnia kultura (ul. Świdnicka 8b) na mikroAGORĘ. Od godziny 11.00 będziecie mogli spotkać zwycięzców i zwyciężczynie 13. edycji mikroGRANTÓW ESK WROCŁAW 2016. Po krótkich wystąpieniach, w czasie których opowiedzą oni o zaplanowanych w 2017 roku działaniach w naszym mieście, wszyscy będą mieli możliwość poznania się twarzą w twarz, podyskutowania o przedstawionych inicjatywach, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania współpracy z innymi lokalnymi liderami, liderkami. Naszym wspólnym wydarzeniem chcemy również zapoczątkować platformę wymiany rzeczy i praktyk (być może dzięki spotkaniu, ktoś będzie mógł wypożyczyć konieczny do organizacji innego projektu sprzęt)?

Zapraszamy nie tylko osoby, które realizują lub realizowały mikroGRANTY, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia. Poznajmy się!

Więcej o programie i kolejnej 14. Edycji: http://www.wroclaw2016.strefakultury.pl/mikrogranty
Najaktualniejsze wieści związane z programem można znaleźć na FB mikroGRANTÓW

mikroGRANTY ESK Wrocław 2016 to program współorganizacji projektów, w którym każdy może zrealizować swój pomysł na działania ze wszystkich dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym.

Szczególnie ważne jest dla nas wsparcie mieszkańców i mieszkanek “debiutujących” w roli liderów/-ek, koordynatorów/-ek, animatorów/-ek, edukatorów/-ek, aktywistów/-ek w tworzeniu własnych, oddolnych inicjatyw. mikroGRANTY są nastawione na edukację i rozwój umiejętności związanych z aktywnym wpływem na rzecz społeczności lokalnej.

mikro-box_wybrane