Zgłoś uwagę

mikroGRANTY: Znamy zwycięzców i zwyciężczynie 14. Edycji - specjalnej!

W 14. edycji mikroGRANTÓW ESK WROCŁAW 2016 do pierwszego etapu oceny komisji trafiły aż 53 pomysły działań na otwartych przestrzeniach Wrocławia. 16 z nich zostało szczegółowo omówionych przez pięcioosobową komisję, a 9 najlepiej ocenionych projektów, skierowanych do negocjacji z Zespołem mikroGRANTÓW.

W dniach 1-15 czerwca trwał drugi w 2017 roku nabór do specjalnej edycji mikroGRANTÓW, dedykowanej wszystkim, którzy nie mogą się doczekać ciepłych dni i plenerowych aktywności. Wnioski z pomysłami na działania realizowane na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli w otwartych, dostępnych dla mieszkańców miasta przestrzeniach, np. parkach, skwerach, placach, wokół rzek czy jezior, a także w podwórkach, można było składać poprzez formularz elektroniczny.

Do pierwszego etapu oceny zakwalifikowano 53 formalnie poprawne wnioski, którym pięcioosobowa komisja w składzie: Maciej Bujko, Kamilla Dolińska, Natalia Jerzak, Kamila Krysiak, Sebastian Wolszczak przyznawała punkty wg. sześciu kryteriów. W drugim etapie znalazło się 30% najwyżej ocenionych projektów, czyli 16 wniosków, które poddane zostały dyskusji i dodatkowej ocenie każdego z jurorów w skali od 0 do 10 punktów.

 

Najlepszą punktację zdobyły projekty:

 

1. Ołbiński Ogród Otwarty (316 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Ołbin Wrocław”

to pomysł grupy „Ołbin Wrocław” mający na celu stworzenie otwartego dla wszystkich ogródka działkowego. Projekt zagospodarowania działki powstanie przy współudziale mieszkańców, którzy włączą się także w jego realizację. Ogródek ma być miejscem spotkań i wypoczynku oraz przestrzenią dla ogrodowo – artystyczno – edukacyjnych działań warsztatowych.

 

2. Kolorowy ogród przedszkolaka (303 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Wesołe przedszkolaki”

ekipa aktywnych rodziców dzieci z przedszkola „Wesołe Nutki” na Kozanowie przeprowadzi cykl warsztatów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej. W ramach działań dzieci, poprzez obserwację i odkrywanie, nauczą się dbać o rośliny oraz w jaki sposób korzystać z ich dobrodziejstwa.

 

3. ZOBACZ WROCŁAW! II - gra miejska dla osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu (301 pkt.)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Okamgnienie”

to druga odsłona cieszącej się dużym zainteresowaniem gry miejskiej realizowanej w ramach czerwcowej edycji mikroGRANTÓW z 2016 roku. Tym razem planszą gry będą tereny Parku Szczytnickiego i Hali Stulecia. Integracja, współpraca, przełamywanie barier połączone z dobrą zabawą i aktywnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu zapewnione!

 

4. Zróbmy swoje miasto 2 - od idei do realizacji (297 pkt)

Autorka projektu: Dominika Stryjewska

Dominika – doktorantka UWr, zaprasza na drugą edycję warsztatów urbanistycznych zrealizowanych w ramach IV edycji mikroGRANTÓW w 2015 roku. Tym razem dzieci z Przedmieścia Oławskiego poznają cały proces powstawania projektu zagospodarowania przestrzennego, od koncepcji na papierze po realizację w przestrzeni jednego z podwórek tzw. Trójkąta. Razem z prowadzącymi dzieciaki zaprojektują i wykonają także elementy małej architektury wzbogacającej rewitalizowaną przestrzeń.

 

5. Cztery zmysły to w sam raz - edycja zielona (295 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Cztery zmysły”

w dobie natłoku wrażeń wizualnych autorzy projektu zapraszają do zwolnienia tempa i chwilowego wyłączenia zmysłu wzroku. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję bezwzrokowo poruszać się po Parku Tołpy, samodzielnie z białą laską oraz w towarzystwie przewodnika, mobilizując do większej aktywności pozostałe zmysły. Jest to kontynuacja cieszącego się dużym zainteresowaniem projektu zrealizowanego w 2016 roku w ramach edycji specjalnej mikroGRANTÓW „Podziel się Energią”.

 

6. Karłowickie przekąszanie czyli wędrujący stoliczek-nakryj-się (281 pkt)

Autorka projektu: Aleksandra Bolek

to druga odsłona projektu „Karłowice gotują (się)” zeszłorocznej edycji specjalnej mikroGRANTÓW „Podziel się Energią”. Tym razem uczestnikom kulinarnego spaceru, po nieco zapomnianych miejscach Karłowic, towarzyszyć będzie stoliczek-nakryj-się, który na każdym postoju zapełni się wcześniej przygotowanymi rarytasami.

 

7. W 1000 SEKUND DO LASU [Leśna nawigacja na osiedlach wrocławskich] (281 pkt)

Autorki projektu: grupa nieformalna „grupa doprzodu”

grupa architektek krajobrazu zaprasza do realizacji edukacyjnych spacerów po wrocławskim lesie – Parku 1000-lecia. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają ekologiczne elementy małej architektury, które będą jednocześnie elementami nawigującymi zawierającymi wskazówki dotarcia do lasu z trzech osiedli Wrocławia: Żernik, Nowego Dworu i Muchoboru Wielkiego.

 

8. Kino Plenerowe na Polanie Żernickiej (277 pkt)

Autorzy projektu: Aldona Zając i Michał Garstka

po kinie „Paloma” przy ulicy Żernickiej pozostało jedynie wspomnienie, jednak chęć kultywowania filmowej tradycji wśród mieszkańców Żernik jest nadal silna. Aldona i Michał zapraszają do letniego kina na polanie wszystkich mieszkańców Wrocławia i zapewniają repertuar odpowiadający różnym gustom kinomanów.

 

9. Sąsiedzkie Białe Śniadanie w parku na Nadodrzu (276 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Nadobrze”

aktywna ekipa z Nadodrza chce stworzyć przestrzeń łączącą mieszkańców w smaczny sposób i zaprasza na wspólne śniadania pod chmurką. Spotkania te będą świetną okazją do wymiany doświadczeń, nie tylko tych kulinarnych. Chcesz zjeść wspólnie z nami śniadanie? Łap dżem, ser lub po prostu to, na co masz ochotę i wpadaj na Nadodrze!

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

 

Szczegółowa ocena wszystkich poprawnych formalnie 53 wniosków znajduje się w załączniku.

Kolejne dwa pomysły wybiorą wrocławianie i wrocławianki na drodze głosowania internetowego.

Autorów i autorki projektów z numerami od 10 do 16 zachęcamy do zgłaszania się do głosowania internetowego, które już w dniach 12 – 18 lipca na stronie: www.wroclaw.pl/mikrogranty/glosowanie

 

Wszystkie aktualności znajdziecie: T U T A J i na FB mikroGRANTÓW 

Do zobaczenia w mieście!

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

mikroGRANTY: Znamy zwycięzców i zwyciężczynie 14. Edycji

Pliki do pobrania

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail