Zgłoś uwagę

MOSTY: projekt „HUG” potrzebuje Twojego uścisku

hug slajder

Projekt HUG 20 czerwca zaaranżuje na mostku – Jazie Opatowickim rzeźbiarski pamflet, wyciągając dłoń do osób wykluczonych społecznie. Już teraz organizatorzy zbierają materiały, czyli odciski dłoni mieszkańców miasta, które w dniu finału stworzą symboliczny łańcuch pojednania.

Pomysłodawczynią projektu jest Karina Marusińska, artystka zaangażowana społecznie, która na obiekt swojej pracy wybrała specyficzny most – To bardzo wąska przeprawa, która często zmusza przechodzących do spontanicznej interakcji, komunikacji, współdziałania, kompromisów i zgody. Chcę, żeby moja akcja stała się okazją do spotkania – mówi autorka.   

Wędrując ulicami Wrocławia autorzy HUG szukają osób, które gotowe są przyznać, że czują się marginalizowane. Bezdomni, emeryci lub osoby samotne odciskają w porcelanie swoje dłonie, które po wypaleniu posłużą za poręcz na Jazie Opatowickim i jako uchwyty w autobusach. – W ten sposób osoby chcąc zapewnić sobie komfort przeprawy nad wodą lub bezpieczeństwo podróży, będą miały symboliczną styczność z innymi ludźmi. Z osobami, których na co dzień nie spotykają lub ich nie zauważają – tłumaczy Karina Marusińska.

Wszyscy, którzy chcą „podać dłoń” projektowi HUG, mają taką możliwość na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystarczy napisać na adres info@hugmosty.pl i umówić konkretny termin. W środę autorzy wyruszyli w odwiedziny do grupy seniorów ‚oaza’ do ośrodka św. Jerzego, w czwartek spotykają się z Wózkownią w Kinie Nowe Horyzonty, a w sobotę uścisną dłonie Miserart.

Jeśli spotkacie w mieście grupę osób z dziwnie wyglądającymi „wałkami” z porcelany, nie uciekajcie. Zróbcie z nimi HUG.

Więcej o „mostowych” projektach na stronie: T U T A J.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail