Zgłoś uwagę

Muzeum Marzeń – to już ostatni spektakl

„Muzeum Marzeń” to spektakl złożony z dziewięciu performansów wystawianych we wnętrzach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Każda scena jest efektem przenikania się malarstwa, literatury, teatru, muzyki i tańca. W październiku spektakl można będzie obejrzeć cztery razy.

Łączący malarstwo, literaturę, muzykę i teatr projekt „Muzeum Marzeń” to nowe spojrzenie na malarstwo dawnych mistrzów. Zaproszeni do udziału pisarze i kompozytorzy stworzą utwory literackie i muzyczne inspirowane wybranymi obrazami ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Na ich podstawie reżyserka Jacqueline Kornmüller wraz zaproszonymi aktorami i tancerzami przygotuje dziewięć kameralnych przedstawień, które zaprezentowane zostaną przy poszczególnych dziełach sztuki. Widzowie wędrujący po muzeum z planem i krzesełkiem w ręku obejrzą najróżniejsze sceny, w których spotykać się będą ze sobą różne dziedziny sztuki. Sceny odgrywane będą przez artystów jednocześnie, każda kilka razy pod rząd, tak że widz będzie miał możliwość obejrzenia wszystkich inscenizacji podczas jednego wieczoru.

Spektakle odbędą się 3, 10, 15 i 24 października w Muzeum Narodowym w Wrocławiu, przy ul. Powstańców Warszawy 5.

Kurator / reżyser: Jacqueline Kornmüller i Peter Wolf
Organizator: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, ESK Wrocław 2016
Producent: Stowarzyszenie „wenn es soweitist” z Wiednia

www.muzeummarzen.pl
www.mnwr.art.pl     
wstęp płatny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Muzeum Marzeń fot. Helmut Wimmer Muzeum Marzeń fot. Helmut Wimmer (4) Muzeum Marzeń fot. Helmut Wimmer (2) Muzeum Marzeń fot. Helmut Wimmer (3)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail