Zgłoś uwagę

Muzeum Marzeń

25, 30 stycznia, 6 lutego, 3, 10, 15, 24 października 2016
Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5

„Muzeum Marzeń” to spektakl złożony z ośmiu performansów wystawianych we wnętrzach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Każda scena jest efektem przenikania się malarstwa, literatury, teatru, muzyki i tańca.

Łączący malarstwo, literaturę, muzykę i teatr projekt „Muzeum Marzeń” to nowe spojrzenie na malarstwo dawnych mistrzów. Zaproszeni do udziału pisarze i kompozytorzy stworzą utwory literackie i muzyczne inspirowane wybranymi obrazami ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Na ich podstawie reżyserka Jacqueline Kornmüller wraz zaproszonymi aktorami i tancerzami przygotuje osiem kameralnych przedstawień, które zaprezentowane zostaną przy poszczególnych dziełach sztuki. Widzowie wędrujący po muzeum z planem i krzesełkiem w ręku obejrzą najróżniejsze sceny, w których spotykać się będą ze sobą różne dziedziny sztuki. Sceny odgrywane będą przez artystów jednocześnie, każda kilka razy pod rząd, tak że widz będzie miał możliwość obejrzenia wszystkich inscenizacji podczas jednego wieczoru.

Całość wystawiona zostanie osiem razy. Wystawianym w Muzeum przedstawieniom towarzyszyć będzie akcja promocyjna w mieście. W wybranych punktach Wrocławia na wielkich plakatach zaprezentowanych zostanie kilka dzieł sztuki biorących udział w projekcie. Dzięki specjalnym aplikacjom wrocławianie i turyści będą mogli przy pomocy swoich smartfonów słuchać tekstów i muzyki w czasie spaceru po mieście.

Kurator / reżyser: Jacqueline Kornmüller i Peter Wolf
Organizator: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, ESK Wrocław 2016
Producent: Stowarzyszenie „wenn es soweitist” z Wiednia

www.muzeummarzen.pl
www.mnwr.art.pl      
wstęp płatny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

muzeum-marzen

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail