Zgłoś uwagę

Muzyczna scena Bruno Schulz Festiwalu

Muzyka jeszcze nigdy nie była tak silnie obecna w programie Bruno Schulz. Festiwal, a trzy arcyciekawe i zgoła odmienne koncerty bynajmniej nie wyczerpują muzycznego potencjału tegorocznej edycji Festiwalu. Jedno jest pewne: szykuje się uczta dla uszu.

 

Program Festiwalu można znaleźć: T U T A J

Pasmo muzyczne zaczynamy od razu od wysokiego C – premiery książki „Zło, te przeboje” (środa, 14 października 2015). Pod tym przewrotnym tytułem kryje się zbiór wierszy – piosenek Marcina Świetlickiego, o których on sam pisze tak: Niektóre z tych tekstów były wcześniej wierszami, a może nawet nimi nadal pozostają, mimo ocierania się o kulturę zgniłą i niską. Lwia część, to oczywiście piosenki nagrane przeze mnie z zespołem Świetliki, ale jest tu również wiele owoców moich zdrad macierzystego zespołu z innymi wykonawcami. O książce, płycie towarzyszącej „Zło, tym przebojom” i o fenomenie Marcina Świetlickiego i Świetlików razem z autorem będą rozmawiać inni autorzy tekstów: Lech Janerka i Pablopavo. Na spotkanie zapraszamy do auli Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Wstęp wolny!

zloteprzeboje_swietlickiZ kolei w czwartkowy wieczór (15 października) „List do Nieznanego Poety” zagrają i zaśpiewają Julia i Nieprzyjemni, czyli innymi słowy wiersze Rafała Wojaczka zaśpiewają i zagrają legendarny poeta, aktorka kultowych seriali i człowiek, który potrafi grać Chopina:Marcin Świetlicki, Julia Kamińska oraz Michał Wandzilak. Na koncert, który odbędzie się w Starym Klasztorze, obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru (od 12 października) w Księgarni Hiszpańskiej ELITE (ul. Szajnochy 5), a także na miejscu na godzinę przed koncertem.

W piątek (16 października) kolejny wieczór dedykowany Rafałowi Wojaczkowi: slam poetycki „I tłucze szyby rymem i kopniakiem”. W jury zasiądą: Ryszard Krynicki, Pablopavo, Krzysztof Śliwka, Marcin Świetlicki, w rolę mistrza ceremonii wcieli się legenda wrocławskiego undergroundu poetyckiego Tomasz Majeran, a o podkład muzyczny zadbaMichał Wandzilak. I będą nagrody. Pieniężne. Wypłata na miejscu. A gdy poetyckie emocje opadną o te muzyczne zadbają panowie Pablopavo, Rafał „Kazan” Kazanowski i Michał Wandzilak grając akustyczny set na dobranoc. Warto piątkowy wieczór spędzić w Sanatorium Kultury, tym bardziej że wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

kim_nowakKropkę nad i muzycznego pasma Bruno Schulz. Festiwal 2015 postawi wydarzenie wieńczące cały Festiwal: koncert  Kim Nowak Bonowicz. Rozszyfrujmy: braciom (nie tylko muzycznym) Bartoszowi „Fiszowi” i Piotrowi „Emade” Waglewskim na scenie będzie towarzyszył poeta Wojciech Bonowicz. Co z tego wyniknie? Przekonamy się 18 października w Starym Klasztorze. Jedno jest pewne: jeżeli ktoś planuje dyskretnie potupać nóżką, koniecznie musi się wycofać w dalsze kąty klubu. Kim Nowak to prawdziwa bomba energetyczna.

Koncert Kim Nowak Bonowicz to jedyne biletowane wydarzenie Bruno Schulz. Festiwal 2015. Bilety do nabycia od 12 października w Księgarni Hiszpańskiej ELITE oraz na miejscu, czyli w klubie Stary Klasztor, na godzinę przed koncertem.

4. Bruno Schulz. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 13-18 października 2015. Więcej informacji na stronie Festiwalu (brunoschulz.dybook.pl) oraz na Facebooku (facebook.com/Dybookpl).

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Bruno Schulz Festiwal

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail