Zgłoś uwagę

Muzyka organowa z Mediolanu i Kraju Basków

W najbliższą niedzielę odbędzie się przedostatni już koncert w ramach Non Sola Scripta. W niedzielny wieczór zagrają Giulio Mercati z Mediolanu (organy) o Lidia Basterretxea Vila z Hiszpanii (sopran). Włoski organista i kompozytor oraz baskijska sopranistka w dziełach Schurmanna, Brahmsa i Rossiniego. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w Kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.

13 sierpnia odbył się kolejny koncert festiwalu Non Sola Scripta. W niedzielny wieczór w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim wystąpili Jan van Mol - organista i wirtuoz gry na historycznych fisharmoniach oraz sopranistka Sarah van Mol. Muzyczny duet (a prywatnie - ojciec i córka) zaprezentowali efekty swojej rodzinnej kooperacji.

Bilety
Bilety po 20 i 15 zł dostępne w kasie Impartu (Mazowiecka 17), na stronie http://www.impart.art.pl, na platformie http://www.eventim.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn oraz na godzinę przed koncertami w Kościele św. Krzyża.

O festiwalu
Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną (także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów), znakomite dzieła muzyki dawnej z propozycjami współczesnymi. To jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków – nieoczekiwane wariacje na temat kompozycji organowych są wynikiem energii, jaka wytwarza się w niecodziennych koncertowych składach, łączących najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami.
Szczegółowy program festiwalu: www.nonsolascripta.wroclaw2016.strefakultury.pl

 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z koncertu Jana i Sarah van Mol.
Fot. Marcin Jędrzejczak.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-1 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-2 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-3 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-4 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-5 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-6 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-7 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-8 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-9 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-11 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-13 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-14 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-15 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-16 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-17 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-18 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-19 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-20 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-21 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-22 (Copy)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail