Nabór na rezydencję w Dreźnie rozstrzygnięty!

Nabór dla grafików na rezydencję artystyczną w Dreźnie, który od 24 stycznia do 8 lutego prowadził Wydział Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, został rozstrzygnięty. W Grafikwerkstatt od 27 lutego pracować będzie Katarzyna Roman!

Do udziału w naborze zgłosiło się pięcioro artystów, a ich aplikacje oceniało jury, w skład którego wszedł dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – Jarosław Broda, dyrektor Galerii Miejskiej we Wrocławiu – Mirosław Jasiński, kustosz Domku Miedziorytnika – Marek Stanielewicz, przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Anna Janusz Strzyż i Przemysław Tyszkiewicz oraz ubiegłoroczna rezydentka Grafikwerkstatt – Natalia Tarnawa. O rozstrzygnięciu naboru jury zadecydowało 14 lutego.

Katarzyna Roman urodziła się we Wrocławiu i też we Wrocławiu w czerwcu 2016 roku z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta (kierunek: grafika, specjalność: grafika artystyczna). Doświadczenie zdobyte w trakcie studiów artystka wykorzystuje w codziennej pracy graficzki i ilustratorki. Od czterech lat profesjonalnie zajmuje się też grafiką artystyczną. W swojej twórczości skupia się przede wszystkim na łączeniu elementów pozornie niezwiązanych ze sobą światów. Są to zwierzęta, rośliny oraz architektura. Wszystkie jej grafiki składają się z punktów i kropek, które połączone ze sobą misterną techniką nadają kształt i wyraz detalom, a następnie budują cały obraz. Rezydencja wrocławianki w Grafikwerkstatt w Dreźnie będzie mieć miejsce od 27 lutego do 25 marca tego roku.

Wymiana rezydencyjna dla grafików organizowana jest przez Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno. Partnerem tegorocznych rezydencji jest Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro.

Informacja o naborze.

Protokół z posiedzenia jury.

katarzyna_roman_hala_fala (1)