Zgłoś uwagę

Nagroda dla Michała Znanieckiego

Pod koniec listopada w Narodowym Teatrze w Zagrzebiu ogłoszono laureatów 23. Konkursu Narodowych Nagród Teatralnych Chorwacji. Główną nagrodę za najlepszy spektakl operowy 2014 otrzymał „Mefistofele” w reżyserii Michała Znanieckiego.  Warto dodać, że spektakl nominowany do nagród był w trzech kategoriach. 

Michał Znaniecki jest autorem i konsultantem artystycznym „Głos wykluczonych”, który jest elementem programu ESK Wrocław 2016. 

Przedstawienie miało swoją premierę w marcu ubiegłego roku w Teatrze Operowym  w Splicie i spotkało się z entuzjastycznym odbiorem zarówno publiczności jak i krytyków. W 2014 roku Znaniecki został także zaproszony do Teatru Narodowego w Zagrzebiu i Rijece, gdzie wyreżyserował „Eugeniusza Oniegina”. Spektakl również otrzymał nominacje (dla najlepszego śpiewaka).

Konkurs organizowany jest od 1992 przez Chorwackie Stowarzyszenie Artystów Dramatycznych  przy współudziale najważniejszych organizacji i instytucji państwowych (między innymi Chorwackie Radio i TV, Ministerstwo Kultury, stowarzyszenia krytyków sztuki), należy do najważniejszych wydarzeń z dziedziny teatru i opery w Chorwacji. 

Fragmenty video ze spektaklu:

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Michał Znaniecki zdjęcie 3 zdjęcie 2 zdjęcie 4 zdjęcie 5 zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 4 zdjęcie 3 zdjęcie 5 zdjęcie 1

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail