Zgłoś uwagę

Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla: znamy autorów nominowanych

Czytelnicy po raz trzydziesty drugi wybrali swoje ulubione powieści i opowiadania z gatunku fantasy i science fiction, które zakwalifikują się do finału. Wśród najpopularniejszych polskich pisarzy znaleźli się m.in Jacek Dukaj, Magdalena Kozak i Robert M. Wegner – weterani nagrody. Debiutantami wśród wyróżnionych są Rafał Cichowski ze swoją powieścią „2049” oraz Marcin Przybyłek, który nominowany został zarówno w kategorii powieść, jak i opowiadanie.

Ceremonia ogłoszenia nominacji odbyła się 30 czerwca w Sali Kameralnej Impartu. Wyniki głosowania czytelników przekazała honorowa patronka nagrody, pani Jadwiga Zajdel – wdowa po Januszu A. Zajdlu. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne inspirowane klasycznymi dziełami gatunku m.in. sagą „Star Wars” oraz cyklem powieściowym „Diuna” Franka Herberta. Laureatów nagrody poznamy 20 sierpnia w czasie Polkonu, który odbędzie się w Centrum Kongresowym Hala Stulecia. W oczekiwaniu na wyniki zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z ostatniej gali.

Pełną listę nominowanych powieści i opowiadań znaleźć można na stronie: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Nagroda Zajdla Nominacje (3) Nominacje (2) Nominacje (4) Nominacje (5) Nominacje (6) Nominacje (7) Nominacje (8) Nominacje (9) Nominacje (10) Nominacje (1)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail