Zgłoś uwagę

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej

Już po raz czwarty Wrocław będzie reprezentował Polskę w prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu – Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej (EFA Young Audience Award). Młodzi jurorzy zgromadzeni w Kinie Nowe Horyzonty wezmą udział w transmisji z ceremonii rozdania nagród w Erfurcie (Niemcy). Galę będzie można również śledzić za pośrednictwem strony Europejskiej Akademii Filmowej.

Nagroda Młodej Widowni to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. Tegoroczna edycja odbędzie się równolegle w 26 państwach Europy. Polskę już po raz czwarty reprezentować będzie Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016.

Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy zgromadzeni w Kinie Nowe Horyzonty, po obejrzeniu filmów konkursowych wybranych przez Europejską Akademię Filmową, zagłosują na swojego zwycięzcę. Wyniki z poszczególnych krajów zostaną przekazane na żywo do Erfurtu (Niemcy) za pośrednictwem wideokonferencji.  Zwycięski film zostanie ogłoszony podczas ceremonii transmitowanej na żywo za pośrednictwem specjalnej strony internetowej http://yaa.europeanfilmawards.eu/. W programie przewidziane są również spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty i dyskusje.

Nagroda EFA Young Audience Award, przyznawana jest co roku w maju w Dniu Filmu Młodego Widza. Impreza, ma zaledwie pięć edycji, ale urosła już do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, w którym  młodzież z całej Europy bierze udział w roli profesjonalnego Jury.

Tegoroczne nominowane filmy to:

GIRLS LOST (Szwecja)
MISS IMPOSSIBLE (Francja)
RAUF (Turcja)

Więcej informacji na stronie www.kinonh.pl.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Young Audience Award

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail