Zgłoś uwagę

Najbliższy tydzień w ESK 2016

Nadszedł czas na wielkie otwarcie Miesiąca Lwowskiego. Nadchodzący tydzień obfituje w wydarzenia kulturalne z takich dziedzin jak: sztuki wizualne, muzyka, kino, literatura, architektura i teatr. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z naszym programem wydarzeń ESK Wrocław 2016. Zapraszamy!

Ceremonia Otwarcia Miesiąca Lwowskiego
Kwiecień 2016 roku to wyjątkowy czas pomiędzy katolickimi Świętami Wielkanocy (kalendarz gregoriański – 27.03) a prawosławną Paschą (kalendarz juliański 1.05). Ten niezwykły symboliczny okres poświęcamy na prezentację współczesnego oblicza Lwowa oraz Ukrainy. Przez 30 dni kwietnia, gościć będziemy blisko 300 ukraińskich artystów: poetów, pisarzy, reżyserów, muzyków, kuratorów sztuki, malarzy, grafików, performerów, intelektualistów i animatorów.

Więcej informacji o Ceremonii Otwarcia: T U T A J

Literatura w ramach Miesiąca Lwowskiego: Listy z Ukrainy
Przez cały kwiecień Klubokawiarnię Lwowską Pod Klepsydrą odwiedzać będą najwybitniejsi przedstawiciele ukraińskiej literatury, zarówno młodzi pisarze i poeci, jak i ci o dorobku międzynarodowym, jak Jurij Andruchowycz, Andrij Bondar, Sofija Andruchowycz, Jurij Izdryk. Wydarzenia 2013-2015 r. mocno odznaczyły się na ukraińskim procesie literackim.

Więcej informacji: T U T A J

Sztuki wizualne w ramach Miesiąca Lwowskiego
Ukrajins’kyj Zirz, czyli Ukraiński Przekrój to obraz ukraińskiej sztuki współczesnej powstały z przecięcia wielu warstw, ujawniający ukryte oblicze Ukrainy. Poszczególne warstwy: artystyczna, historyczna, społeczna, polityczna pokazują jak różnorodna i wielowątkowa jest najnowsza sztuka powstająca na Ukrainie.

Więcej informacji: T U T A J

Muzyka w ramach Miesiąca Lwowskiego: Dźwięki ze wschodu
W ramach programu muzycznego Miesiąca Lwowskiego w każdy kwietniowy weekend usłyszymy współczesne brzmienia inspirowane wschodnimi dźwiękami i melodiami, z różnych regionów Ukrainy i w różnej stylistyce. Na scenie zaprezentują się eksperymentalne projekty literacko-muzyczne i muzyczno-teatralne; nie zabraknie elektroniki, etno ani punk rocka.

Więcej informacji: T U T A J

Wydarzenia dla dzieci w ramach Miesiąca Lwowskiego
W ramach Miesiąca Lwowskiego czeka nas także obszerny program edukacyjno-artystyczny od DAGADAN-y dla najmłodszych. Zarówno dzieci, jak i rodziców zapraszamy na trzy weekendy warsztatów, koncertów, prezentacji najciekawszych książek dla dzieci, spotkań z malarzami, lalkarzami, aktorami, muzykami, pisarzami i nowymi przyjaciółmi.

Więcej informacji: T U T A J

Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932
Wystawa pokazuje, na przykładzie 6 eksperymentalnych osiedli mieszkaniowych Werkbundu, zmagania architektów poszukujących nowej formy domów i ich wyposażenia dostosowanych do zmieniającego się świata pierwszej połowy XX wieku.

Wernisaż: 31 marca 2016 r., godz. 18:00
Termin: wystawa czynna od 31 marca do 5 czerwca 2016 r.
Miejsce: Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5, Wrocław
Wstęp: płatny
Więcej informacji: T U T A J

Performer | Teatr poza teatr
Performer – spełnianie i przekraczanie kondycji ludzkiej
„Performer to stan istnienia”. „Performer – z dużej litery – jest człowiekiem czynu. A nie człowiekiem, który gra innego”. To „człowiek poznania”, dzięki któremu świadkowie „wstępują […] w stan intensywności, gdyż – powiadają – czują jakąś obecność. A to dzięki Performerowi, który stał się mostem miedzy świadkiem a owym czymś. W tym sensie Performer to pontifex: czyniący mosty”.

Termin: 1 – 2 kwietnia 2016
Miejsce: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Więcej informacji: T U T A J

Debata: Czy przeszłość miasta ma przyszłość? | Miesiąc Lwowski
Wrocław i Lwów to miasta z «wielką» historią, z dziedzictwem porzucania i na nowo przyswajania, z traconymi bez żalu obrazami swej dawnej  (obcej) świetności i z nostalgią wspominające niegdysiejszą codzienność. 

Termin: 1 kwietnia, godz. 15.00 
Miejsce: KLUBOKAWIARNIA LWOWSKA POD KLEPSYDRĄ, Klub Proza, Przejście Garncarskie 2 

Więcej informacji: T U T A J

Kino ukraińskie
Jedna z najstarszych kinematografii na wschodzie Europy, której najbardziej twórczy okres przypadł na lata 60. i 70. XX wieku. Pokaz około trzydziestu klasycznych i współczesnych ukraińskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych zrealizowanych m.in. przez S. Paradżanowa, J. Iljenkę, L. Osykę, K. Muratową, I. Podolczaka, S. Łożnicę, O. Sencowa.

Termin: 1 – 30 kwietnia 2016
Miejsce: Kino Nowe Horyzonty
Wstęp: wolny

Więcej informacji: T U T A J

Görlitzer ART
W ramach ekspozycji sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej miasta Görlitz przez ponad rok prezentowana będzie twórczość środowiska artystycznego Wrocławia, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Termin: 1 kwietnia 2016 – 9 kwietnia 2017
Miejsce: Görlitz, Wrocław

Więcej informacji: T U T A J

Ceramika i szkło. Obszary sensualne
Międzynarodowa wystawa sztuki ceramiki i szkła w ramach obchodów ESK we Wrocławiu.

Termin: 2 kwietnia o godz. 18.00
Miejsce: Muzeum Miejskie Wrocławia, Arsenał Miejski, ul Cieszyńskiego 9

Więcej informacji: T U T A J

Olimpiada kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni
W dalszym ciągu, wiele osób nie wie, jak ogromny ładunek edukacyjny niosą ze sobą nowoczesne gry planszowe. Nie ustajemy w działaniach, aby zmienić ten stan rzeczy. Dlatego w tym roku urządzimy dla uczestników Olimpiady Kreatywności 2016 specjalny pokój gier. Tematem przewodnim będzie szybkość. Zarówno w czasie rozgrywki, przyswojeniu zasad jak i samych mechanizmów gier.

Termin: 1 – 3 kwietnia 2016
Miejsce: Hala Orbita

Więcej szczegółów: T U T A J


Duże A: wykład Dana Wooda z WORK Architecture Company
Serdecznie zapraszamy na ostatni już wykład z cyklu NATURA, w ramach projektu architektonicznego Duże A. Specjalnym gościem będzie słynny architekt Dan Wood z nowojorskiej pracowni WORK Architecture Company. Wykład odbędzie się 4 kwietnia o godz. 18.00, we Wrocławskim Centrum Kongresowym, przy Hali Stulecia na ul. Wystawowej 1. Wstęp na wykład bezpłatny.

Więcej informacji: T U T A J

Konferencja programu „MIASTO PRZYSZŁOŚCI / LABORATORIUM WROCŁAW”
Zapraszamy na konferencję programu "MIASTO PRZYSZŁOŚCI / LABORATORIUM WROCŁAW", która odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 10:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8c). Podczas spotkania kurator działań Edwin Bendyk oraz twórcy programu opowiedzą o Foresighcie Społecznym -Wrocław 2036/2056 - największym w historii badaniu, które sprawdzi, jak wrocławianie wyobrażają sobie przyszłość swojego miasta.

Więcej informacji: T U T A J

5 kwietnia rusza sprzedaż biletów na Capital of Rock
Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję festiwalu Capital of Rock. Gwiazdą wydarzenia będzie kultowa niemiecka formacja Rammstein. Zespół powraca na scenę po kilkuletniej przerwie. Na festiwalu wystąpią również Limp Bizkit, Bullet For My Valentine oraz OCN. Capital of Rock odbędzie się 27 sierpnia 2016 na Stadionie Wrocław.

Więcej informacji: T U T A J

BodyConstitution. Seminarium praktyczne | TEATR
BodyConstutitution, seminarium praktyczne to warsztaty, treningi, spektakle i pokazy pracy z udziałem wybitnych artystów i mistrzów technik ruchowych reprezentujących odmienne tradycje i metody pracy z ciałem.

Więcej informacji: T U T A J

7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska
Wystawa „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”, organizowana przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach programu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Będzie można ją oglądać od 3 lutego do 14 maja w Sali Mieszczańskiej wrocławskiego Starego Ratusza.

Termin: 03.02.-15.05.2016,
Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza
Wstęp: płatny: 7 i 5 zł, grupy szkolne 1 zł od osoby, bilet rodzinny 10 zł.

Więcej informacji: T U T A J

Wystawa Kuby Bąkowskiego w ramach "Inwazji"
W ramach projektu "Inwazja na wrocławskim lotnisku" będziemy mogli zobaczyć dwie prace Kuby Bąkowskiego, artysty starającego się ukazać humanistyczny wymiar zagadnień naukowych; jego prace pokazywane były między innymi w Moskwie, Wiedniu czy Nowym Jorku. Artysta łączy działania performerskie i fotografię, a jedynym śladem kreowanych przez niego zdarzeń są pojedyncze zdjęcia prezentowane w formie lightboxów.

Termin: od 18 marca
Miejsce: Port Lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190

Więcej informacji: T U T A J

Trwa wystawa "binaryWaves" grupy LAb[au]
LAb[au] to artystyczne trio z Brukseli, tworzone przez Manuela Abendrotha, Jérôme'a Decocka i Els Vermang. Ich prace łączą w sobie cechy sztuki konceptualnej, sztuki systemów [systems art] i sztuki konkretnej – aktualizowanych przez użycie współczesnych materiałów, technik i formatów.

Termin: od 4 marca
Miejsce: Port lotniczy Wrocław-Strachowice

Więcej informacji: T U T A J

Wystawa "Medytacja i ekspresja"
"Medytacja i ekspresja" to wystawa prac sześciu z grona najwybitniejszych polskich artystów sztuki współczesnej (Abakanowicz / Fangor / Hasior/ Opałka / Sosnowski / Szapocznikow) w wyborach krańcowo różniących się między sobą krytyków sztuki: Bożeny Kowalskiej i Mariusza Hermansdorfera, w niezwykłym miejscu na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu.

Termin: 5 marca –  24 czerwca
Miejsce: ART MAIN STATION by Mia, Dworzec Główny PKP, ul. Piłsudskiego 105 we Wrocławiu
Wstęp: wolny

Więcej o wystawie: T U T A J

Czechosłowacka Nowa Fala | FILM
Przegląd filmów czechosłowackiej Nowej Fali, jednego z najbardziej twórczych zjawisk w powojennej historii europejskiego kina.

TERMIN: 19.02 – 30.06.2016

Więcej informacji: T U T A J

„Po burzy” Szekspira | TEATR
Do realizacji autorskiego spektaklu została zaproszona jedna z najciekawszych twórczyń teatralnych, Agata Duda-Gracz.

To nie będzie zwykła adaptacja, a kolejny szekspirowski apokryf reżyserki, moralitet o umieraniu człowieka w człowieku, o samotności i niespełnieniu. Rzecz o tym, jak – i dlaczego – zabijamy w sobie magię, radość i akceptację.

TERMIN: 8 kwietnia 2016
MIEJSCE: Teatr Capitol

Więcej informacji: T U T A J

Singing Europe 2016: trwa nabór
23 lipca 2016 roku odbędzie się jedno z największych wydarzeń chóralnych w Europie – SINGING EUROPE. To właśnie we Wrocławiu chórzyści z całego kontynentu wezmą udział w wielkim, jedynym w swoim rodzaju koncercie. 

Zgłoście swój chór, przyjedźcie do nas i stańcie się częścią liczącego 3 tysiące osób chóru, a następnie razem z 40 tysiącami widzów zaśpiewajcie na Stadionie Wrocław znane melodie z wielu krajów Europy!

Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Najbliższy tydzień w ESK 2016

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail