Zgłoś uwagę

Najbliższy tydzień w ESK 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 po mału dobiega końca, ale bynajmniej to nie powód do zmartwienia. Czeka na nas jeszcze mnóstwo emocji związanych z nadchodzącymi wydarzeniami. W ten weekend odbędzie się Gala Europejskiej Nagrody Filmowej, którą poprowadzi Maciej Stuhr. Ponadto spotkania z wybitnymi twórcami kina, filmy nominowane do ENF, czy transmisja na żywo z gali w Kinie Nowe Horyzonty. Natomiast w Weekend Zamkniecia Programu ESK Wrocław 2016 (16-18.12) zaplanowano prawie 100 wydarzeń w całym mieście: multiwidowisko NIEBO w Hali Stulecia, największe Silent Disco w Europie, z udziałem kolektywu N.O.S., niezwykłe Słuchowisko z Małgorzatą Foremniak, Arkadiuszem Jakubikiem i Robertem Więckiewiczem, festiwal Przyjaźni, WROsound i wiele, wiele innych. Zapraszamy i zachęcamy do udziału!

→ Wszystkie wydarzenia Europejskiej Nagrody Filmowej

[film] Filmy nominowane do Europejskich Nagród Filmowych w Nowych Horyzontach
10.12.2016

Sobota 10 grudnia będzie prawdziwym świętem europejskiego kina, pełnym premier i spotkań z twórcami. Od rana do wieczora, w iście festiwalowym trybie, będziemy oglądać wszystkie tytuły nominowane do Europejskich Nagród Filmowych 2016: 42 filmy pełnometrażowe - fabuły, dokumenty oraz animacje oraz 15 filmów krótkich (w trzech zestawach).
Więcej informacji: T U T A J


ENF: spotkanie z Piercem Brosnanem
10.12.2016, godz. 16:00

Popularny aktor Pierce Brosnan jest Irlandczykiem i zaczynał swoją światowa karierę na Wyspach Brytyjskich. We Wrocławiu odbierze 10 grudnia nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej podczas Gali wręczania Europejskich Nagród Filmowych.
Więcej informacji: T U T A J


ENF: spotkanie z Jean-Claude Carrierem i projekcja „Dantona”
9.12.2016

Jean-Claud Carrière to wybitny francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, tekściarz i aktor. W sobotę, 10 grudnia, odbierze w Narodowym Forum Muzyki nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej. Dzień wcześniej przed projekcją dwóch filmów spotka się z widzami w Kinie Nowe Horyzonty.
Więcej informacji: T U T A J


ENF: spotkanie z Wimem Wendersem
11.12.2016

Wim Wenders jako prezydent Europejskiej Akademii Filmowej będzie gościem podczas Gali wręczania nagród w Kinie Nowe Horyzonty. Jeden z najważniejszych dziś twórców światowego kina miał we Wrocławiu od września retrospektywę swoich filmów, która zakończyła się dopiero kilka dni temu obrazem z ubiegłego roku „Every Thing Will Be Fine”.
Więcej informacji: T U T A J


[film] Europejska Konferencja Filmowa
9.12.2016, 10:00-17:15

„Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań cyfrowej rzeczywistości” to temat Europejskiej Konferencji Filmowej, która odbędzie się 9 grudnia 2016 roku, w przeddzień rozdania 29. Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu. Głównymi tematami konferencji będą wyzwania i problemy jakie stwarza piractwo, globalne rozwiązania w prawie autorskim, szukanie sposobów na skierowanie odbiorców do legalnych źródeł, zmiana postaw widzów w związku z dostępnością filmów w sieci, a także sposoby wsparcia finansowego europejskiego kina.
Więcej informacji: T U T A J


[performance] NIEBO
16,17.12.2016

Niezwykła gra świateł i dźwięku, orkiestra na żywo, dziesiątki artystów, wrocławskie Duchy i historia miasta w XX wieku. Już 17 grudnia we wspaniałych wnętrzach Hali Stulecia odbędzie się multiwidowisko „Niebo” - ostatnia część „Kwartetu Flow” opowiadającego historię Wrocławia i jego mieszkańców. To spektakl będący kulminacją projektu i zarazem Ceremonią Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. To jednocześnie pierwsze wydarzenie Kwartetu, które rozegra się pod dachem – największym dachem Wrocławia, należącym do Hali Stulecia. „Niebo” jest historią trzech pokoleń kobiet, mieszkanek Wrocławia, ucieleśniających niezwykłą drogę, jaką przeszło miasto w XX wieku. 
Więcej informacji: T U T A J 


→ Wydarzenia w ramach weekendu zamknięcia ESK Wrocław 2016

[muzyka] WROsound
15-17.12.2016

WROsound to festiwal prezentujący szerokie horyzonty muzyczne i uniemożliwiający jednoznaczne określenie rodzaju muzyki, który jest prezentowany. Skład każdego festiwalu wyznacza Odra, która dzięki swojej naturalnej ścieżce pokazuje kierunek poszukiwań zespołów, kapel czy nowatorskich projektów muzycznych. W ubiegłych latach uczestnicy mieli już okazję wysłuchać twórczości artystów nie tylko z Polski, ale również z Czech i Niemiec, a od 2009 roku festiwal łącznie zaprezentował już  przeszło 90 zespołów oraz ponad 100 godzin muzyki granej na żywo.
Więcej informacji: T U T A J


[muzyka] Festiwal Przyjaźni
15.12.2016

Wrocławska grupa OCN ma już 15 lat. Ten jubileusz stał się okazją do zebrania na jednej scenie wykonawców, których niezależne od odległych światów muzycznych, połączyła przyjaźń. W Hali Orbita zagrają jubilaci wraz z Lechem Janerką, grupami Raz Dwa Trzy, Happysad, Muchy. Podczas Festiwalu Przyjaźni spotkamy się też z Moniką Borzym, Olafem Deriglasoffem oraz Tomaszem „Miodu” Mioduszewskim. Tym pełnym muzycznych wrażeń wydarzeniem, 15 grudnia rozpocznie się Weekend Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 
Więcej informacji: T U T A J


[literatura] Słuchowisko
18.12.2016

Głośne czytanie wybitnych dzieł literackich przez znakomitych aktorów jest już tradycją we Wrocławiu. Doceniła je między innymi wielotysięczna publiczność biorąca udział w dotychczasowych wydarzeniach, na przykład Europejskich Nocach Literatury. Tym razem zapraszamy wrocławian do wspólnego czytania z aktorami. Utwory Sławomira Mrożka przeczytają wraz z Państwem: Małgorzata Foremniak, Arkadiusz Jakubik i Robert Więckiewicz.
Więcej informacji: T U T A J


[muzyka] Największe Silent Disco w Europie
17.12.2016

Dobiega końca rok, w którym Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury. To czas wielkiej kulturalnej fety mieszkańców miasta i jego gości. Oferta programowa jest niezwykle szeroka – widzowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych plenerowych spektaklach, koncertach, performansach oraz wystawach w całym mieście i wielkim silent disco, które odbędzie się w Hali Stulecia. 
Więcej informacji: T U T A J


[sztuki wizualne] Dni otwarte dla sztuki
16-18.12.2016

Zapraszamy na najgłośniejsze wystawy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wyjątkowo, z okazji Weekendu Zamknięcia Programu ESK Wrocław 2016, wstęp do wybranych wrocławskich muzeów będzie bezpłatny. Przez trzy dni najsłynniejsze wystawy, które zagościły we Wrocławiu będą dostępne dla każdego.
Więcej informacji: T U T A J


Opera „Trubadur” Giuseppe Verdiego
16-18.12.2016

„Trubadur” Giuseppe Verdiego jest pierwszą premierą Opery Wrocławskiej w sezonie 2016/2017. To opowieść z klasycznym trójkątem bohaterów – dwójką zakochanych, Leonorą i Manrikiem, oraz zazdrosnym o ich uczucie Hrabią di Luna. Inscenizacja „Trubadura” została przygotowana we współpracy z Łotewską Operą Narodową. Ryga była Europejską Stolicą Kultury w roku 2014, kiedy to odbyła się premiera „Trubadura” w Łotewskiej Operze Narodowej.
Więcej informacji: T U T A J


Teatr Snów z Gdańska
17-18.12.2016

Niezwykła historia mężczyzny chodzącego na szczudłach, który żyje na pograniczu marzenia i rzeczywistości. Świat giganta z punktu widzenia publiczności, która dla bohatera spektaklu stanowi karłowatą rzeczywistość. Kolorowe show rozegra się na placu przed Dworcem Wrocław Główny.
Więcej informacji: T U T A J


[muzyka] Koncert grupy warsztatowej „Samoróbka”
18 grudnia 2016
W ramach warsztatów grupa około 20 osób przez kilka ostatnich miesięcy budowała eksperymentalne instrumenty pod okiem Pawła Romańczuka (Małe Instrumenty), na których zagra podczas podsumowującego koncertu.
Więcej informacji: T U T A J


„Cienie – Shadows” / wystawa prac Mathilde Lavenne
Wernisaż: 16.12.2016

Mathilde Lavenne to francuska artystka wizualna, która zainteresowała się sytuacją powojennej „wymiany” ludności niemieckiej na polską. Wrocław skojarzył się jej z miastem duchów i cieni, a w swoich poszukiwaniach skupiła się głównie na miejscach nawiedzonych i tajemniczych, emanujących szczególną energią.
Więcej informacji: T U T A J


Wystawa plenerowa „podróż z flagą”
3-31.12.2016

ESK w podróży. Wystawa prezentuje zdjęcia z różnych zakątków świata, gdzie pojawili się uczniowie XVII LO reprezentujący ESK 2016.
Więcej informacji: T U T A J


Z widokiem na przyszłość kultury
16.12.2016

W czasie seminarium, dotyczącego możliwości finansowania kultury, odbędą się mini-targi grantowe w dziedzinie kultury – spotkania konsultacyjne dla instytucji i organizacji działających w obszarze kultury z największymi grantodawcami w Polsce oraz debata „Z Widokiem na przyszłość kultury”. Tematem przewodnim będzie kultura we współczesnym świecie – jej dostępność, także wirtualna, uwalnianie potencjału przedsiębiorstw z branży kultury i branży twórczej. W otwartej debacie udział wezmą przedstawiciele Komisji Europejskiej i instytutów kulturalnych.
Więcej informacji: T U T A J


Parada kolędników ze Lwowa
16-18.12.2016

Mobilne widowisko z udziałem aktorów i muzyków grających w marszu oraz dużych kręcących się gwiazd betlejemskich stanowiących atrakcję scenograficzną. Widowisko nawiązuje do zapomnianych, tradycyjnych rytuałów chodzenia po kolędzie czy też herodów i jasełek.
Więcej informacji: T U T A J


[muzyka] dzięków – kolory tęczy
18.12.2016

Wyjątkowe 10-lecie Chóru NFM. Zespół ten to nie tylko wybitni śpiewacy, ale również ich wyjątkowa prowadząca – Agnieszka Franków-Żelazny. Dyrygentka, a również kuratorka ds. muzyki w ESK, z pasją i zaangażowaniem dba o poziom artystyczny koncertów, jednocześnie inspirując młodych chórzystów i dyrygentów.
Więcej informacji: T U T A J


Ścieżki światła
16-18.12.2016

Zapraszamy do wieczornych spacerów po Bulwarze Dunikowskiego, który na czas Weekendu Zamknięcia ozdobiony będzie malowniczym oświetleniem. Odwiedź to piękne miejsce spotkań i podziwiaj pocztówkowy obraz miasta – Ostrów Tumski.
Więcej informacji: T U T A J


Wrocław rozgrzewa
16-18.12.2016
Koksowniki z muzyką na żywo. Dziesięć Infopunktów ESK w mieście, które ogrzeją zmarzniętych mieszkańców i turystów.
Więcej informacji: T U T A J


ESK od kuchni
15-18.12.2016
Kultura od kuchni. Wyjątkowe restauracje i kawiarnie serwują potrawy z Wrocławskiej Książki Kucharskiej. Do spróbowania przekąski, dania główne i desery, które zaproponowali sami wrocławianie. Skosztujemy m.in.: pasty jajecznej Dziadka Karola, Cesarskiego Przysmaku, czyli ciasta drożdżowego z cynamonową kruszonką, kiesełyci z ziemniakami, czyli łemkowskiego żuru owsianego, pomidorowej z Oporowa, Śląskiego Nieba, czyli schabu z suską sechlońską i blin gryczanych z kremem fraiche. Smacznego!
Więcej informacji: T U T A J


[muzyka] Chór komentujących Wrocławian – finał
18 grudnia, godz. 16.00
Chór Komentujących Wrocławian – amatorski chór działający pod opieką Teatru Muzycznego Capitol, od marca 2015 występuje na ulicach i placach Wrocławia. W duchu obywatelskiej kultury komentuje miejskie sprawy – trochę jak chór w greckim teatrze, głos wspólnoty. Podczas koncertu.
Więcej informacji: T U T A J


„Bubble, buble” / performans / ćwiczenia z komunikacji
17 grudnia 2016, godz. 20.00

Operacja na memach z wykorzystaniem autorskiego alfabetu – takie działanie przygotowała Beata Rojek we współpracy z Patrycją Mastej. „Bubble, bubble” to nowy język zainspirowany komunikacją delfinów.
Więcej informacji: T U T A J


[BARBARA] Jestem sobą
wernisaż: 9 grudnia, godz. 19:00 Barbara, Świdnicka 8c

Projekt pt. „jestem sobą” wykorzystuje fotografię jako narzędzie twórczego i czynnego działania w przedsięwzięciach kulturalnych, m.in. osób marginalizowanych społecznie. Jego zadaniem jest poszerzanie zakresu twórczych przedsięwzięć, a tym samym dawanie dodatkowych możliwości ciągłej pracy nad rozwojem percepcji i ekspresji artystycznej uczestników. 
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Photography Never Dies
17 listopada 2016 – 8 stycznia 2017
Galeria Wrocław główny. Dworzec Główny PKP
Pierwsza utrwalona fotografia, pierwsze selfie, pierwsze zdjęcie zostawione na księżycu i pierwsza fotografia cyfrowa. To część opowieści, na którą składa się blisko 2500 zdjęć w przestrzeni niemal 2 tys. metrów kwadratowych. 17 listopada br. w odrestaurowanych specjalnie na tę okazję przestrzeniach Dworca Głównego we Wrocławiu startuje PHOTOGRAPHY NEVER DIES – wystawa fotografii o fotografii. Ekspozycja, którą – jeszcze przed polską premierą – chcą już u siebie najznamienitsze muzea z Moskwy i Hamburga.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Miasto – instrukcja
od grudnia 2016, przestrzeń miejska + www
Projekt umieszczania reklam w przestrzeni publicznej w harmonii z otoczeniem. Przeznaczony dla magistratów, jako szablon korzystający z modelu wrocławskiego Parku Kulturowego, oraz dla przedsiębiorców, poszukujących dobrych przykładów, praktycznych informacji na temat reklamy, kontaktów z projektantami i producentami. Wszystko celem polepszenia estetyki polskich miast.
Więcej informacji: T U T A J


[DOLNY ŚLĄSK] Silesia Art Biennale
17.11-23.12.2016
Druga edycja Silesia Art Biennale, organizowana przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, stanowi próbę zgłębienia fenomenu, jakim jest potencjał artystyczny Dolnego Śląska. Objawia się on nie tylko w większych miastach regionu, takich jak Legnica czy Jelenia Góra, ale także i w mniejszych ośrodkach, w tym szczególnie w tzw. koloniach artystycznych.
Więcej informacji: T U T A J


[MUZYKA] Bibliotheca Rudolphina
11.12.2016, Ratusz Wrocławski

Międzynarodowy interdyscyplinarny projekt koordynowany przez Wrocławskich Kameralistów, skupiający się na naukowym opracowaniu, digitalizacji i upowszechnieniu XVII-wiecznej biblioteki księcia legnickiego Jerzego Rudolfa. Utwory są nagrywane na płyty i wykonywane podczas koncertów wrocławskich zespołów Cantores Minores Wratislavienses i Ars Cantus.
Więcej informacji: T U T A J


[FILM] Wim Wenders – retrospektywa filmów
11.12.2016
Wim Wenders, niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy oraz fotografik, realizujący filmy od czterech dekad, należy do najwybitniejszych twórców europejskiego kina. Jego dzieła nagradzane były najważniejszymi nagrodami. Od 2006 roku jest przewodniczącym Europejskiej Akademii Filmowej. W programie retrospektywy pokazanych zostanie około trzydziestu filmów.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Mural ceramiczny "Spotkajmy się, Let’s meet"
Przejście Słodowe
Katarzyna Koczyńska-Kielan i Joanna Teper - wykładowczynie w Katedrze Ceramiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta pragnęły w ten oryginalny sposób upamiętnić przyznanie miastu Wrocław zaszczytnego tytułu Europejska Stolica Kultury 2016 roku. 
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Wystawa „Niemcy nie przyszli” w Kunsthaus Dresden
„Die Deutschen kamen nicht” to niemiecka edycja wystawy „Niemcy nie przyszli” (19 grudnia 2014 – 23 lutego 2015, Muzeum Współczesne Wrocław), która prezentowana jest w galerii Kunsthaus Dresden między 20 października 2016 a 5 marca 2017 roku. Wydarzenie stanowi część programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Konkurs im. Eugeniusza Gepperta
21.10 – 11.12.2016
Konkurs Gepperta jest przedsięwzięciem cyklicznym, poświęconym młodemu malarstwu. Jego głównym celem jest przedstawienie możliwie najpełniejszej panoramy zjawisk aktualnie zachodzących w różnych ośrodkach w kraju oraz promocja debiutujących twórców. Konkurs odbywający się nieprzerwanie od 1989 roku jest obecnie jednym z najważniejszych przeglądów młodej sztuki w Polsce.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Arcydzieła malarstwa z Galerii Narodowej w Berlinie
Kolekcja Joachima Wagenera
18 września 2016 – 15 stycznia 2017
Muzeum Miejskie Wrocławia, Pałac Królewski
Po raz pierwszy w Polsce pokazany zostanie fragment kolekcji, która dała początek jednemu z najsłynniejszych europejskich muzeów – Galerii Narodowej w Berlinie.
Więcej informacji:  T U T A J 


[SZTUKI WIZUALNE] Wrocławska Europa
20 września – 31 grudnia 2016
Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Wystawa prezentuje kulturową wielobarwność i rangę Śląska sprzed kilku wieków. Pretekstem do przygotowania tego międzynarodowego wydarzenia muzealnego jest chęć przypomnienia, niemal całkowicie nieobecnego w świadomości Polaków i Ślązaków, jednego z najokazalszych i najwartościowszych dzieł sztuki.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] „Konstruktywizm to problem, a nie estetyka” Zbigniew Geppert (1934 – 1982)
Od 21 października w Muzeum Współczesnym będzie można oglądać wystawę „Konstruktywizm to problem, a nie estetyka” Zbigniew Geppert (1934 – 1982). Muzeum Współczesne Wrocław po raz pierwszy w Polsce przedstawia oryginalną twórczość Zbigniewa Gepperta, twórcy koncepcji cub’artu, autora projektów graficznych, pisarza i autora komiksów.  
Więcej informacji: T U T A J


[ARCHITEKTURA] Wystawa Lwów 24 czerwca 1937 roku
29 września – 23 marca 2017
Jak wyglądał Lwów tuż przed wybuchem II wojny światowej? Co tak naprawdę wydarzyło się 24 czerwca 1937 roku? I dlaczego nie było do tej pory wystawy poświęconej lwowskiemu modernizmowi i jego twórcom? Od 29 września zapraszamy do Muzeum Architektury na jedno z najważniejszych wydarzeń programu architektonicznego ESK Wrocław 2016 - wystawę poświęconą modernistycznej architekturze i urbanistyce Lwowa!
Więcej informacji:  T U T A J


[FILM] Przegląd Europejskich Nagród Filmowych
od 6 września do 30 grudnia
W 1988 roku Ingmar Bergman utworzył Europejską Akademię Filmową. Od tego czasu instytucja, rozpowszechniająca na świecie europejską kinematografię, przyznaje swoje nagrody, którymi wyróżnia co roku najlepszych twórców. W 2016 roku we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odbędzie się 29. ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Z tej okazji od 6 września do 30 grudnia zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na przegląd „Europejskie Nagrody Filmowe”.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Letnia rezydencja. Kolekcja Marxa gościnnie we Wrocławiu
1.04.16  – 31.03.17
Dzieła Warhola, Rauschenberga, Beuysa, Kiefera i wielu innych wybitnych artystów współczesnych można będzie oglądać od sierpnia we wrocławskim Pawilonie Czterech Kopuł. To jedna z najważniejszych wystaw organizowanych w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Projekt całoroczny
Trwa wystawa "binaryWaves" grupy LAb[au]
LAb[au] to artystyczne trio z Brukseli, tworzone przez Manuela Abendrotha, Jérôme'a Decocka i Els Vermang. Ich prace łączą w sobie cechy sztuki konceptualnej, sztuki systemów [systems art] i sztuki konkretnej – aktualizowanych przez użycie współczesnych materiałów, technik i formatów.
Miejsce: Port lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Wystawa Kuby Bąkowskiego w ramach "Inwazji" Projekt całoroczny
W ramach projektu "Inwazja na wrocławskim lotnisku" będziemy mogli zobaczyć dwie prace Kuby Bąkowskiego, artysty starającego się ukazać humanistyczny wymiar zagadnień naukowych; jego prace pokazywane były między innymi w Moskwie, Wiedniu czy Nowym Jorku. Artysta łączy działania performerskie i fotografię, a jedynym śladem kreowanych przez niego zdarzeń są pojedyncze zdjęcia prezentowane w formie lightboxów.
Miejsce: Port Lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Stanisław Dróżdż. Ścieżki tekstu
Stanisław Dróżdż. Ścieżki tekstu to projekt poetycko-wizualny realizowany w przestrzeni publicznej Wrocławia. Jego głównym celem jest przybliżenie szerokiej publiczności twórczości Stanisława Dróżdża, związanego z Wrocławiem poety, artysty i animatora polskiej gałęzi nurtu poezji konkretnej.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Dzikie Pola. Historia awangardowego Wrocławia
3 października 2016 – 8 stycznia 2017
Ludwig Múzeum, Komor Marcell u. 1, Budapeszt, Węgry
www.ludwigmuseum.hu
Komisarz wystawy: Dorota Monkiewicz
Kuratorzy: Michał Duda, Anka Herbut, Anna Mituś, Paweł Piotrowicz, Adrian Prodeus, Sylwia Serafinowicz, Piotr Stasiowski
Organizator: Muzeum Współczesne Wrocław, Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum i Instytut Polski w Bdapeszcie, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
Wstęp płatny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

weekend-zamkniecia-esk-2016-1481024929

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail