Zgłoś uwagę

Najbliższy tydzień w ESK 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 ogłasza oficjalny początek złotej jesieni w kulturze i zaprasza na kilkadziesiąt wydarzeń z dziedziny muzyki, filmu, literatury, architektury, sztuk wizualnych i teatru. W tym tygodniu w stolicy Dolnego Śląska będzie ich co niemiara.

[MUZYKA] Lech Janerka zagra na Ostrowie Tumskim
1 października 2016, godz. 19:30
Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na wyjątkowy koncert inaugurujący kulturalną jesień w mieście. Lech Janerka, wrocławska legenda polskiej muzyki rockowej, zagra 1 października w niezwykłej przestrzeni Ostrowa Tumskiego. Na placu przy kościele pw. Świętego Marcina usłyszymy dobrze znany repertuar, ale w nieco bardziej lirycznej odsłonie. Janerka zaprezentuje także kilka nowych utworów. Wstęp wolny. 
Więcej informacji: T U T A J


[MUZYKA] AVANT ART FESTIVAL 2016
3-8 października
Dziewiąta edycja AVANT ART odbędzie się we Wrocławiu w dniach 3-8 października i poświęcona będzie Japonii. W programie znalazło się aż 12 projektów w wykonaniu 17 japońskich artystów. Wystąpią m.in. Phew, Ikue Mori, Keiji Haino i perkusista Balázs Pándi, Group A oraz Ueno Masaaki, Kyoka i Aoki Takamasa. Na scenie performatywnej zobaczymy artystów teatru Butoh, a w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się japońska edycja Avant Art Film. Krajową scenę reprezentować będą Zamilska, Kristen, Paweł Romańczuk oraz 2g.  Bilety i karnety już w sprzedaży. 
Więcej informacji: T U T A J


[ARCHITEKTURA] Wystawa Lwów 24 czerwca 1937 roku
29 września – 20 listopada 2016
Jak wyglądał Lwów tuż przed wybuchem II wojny światowej? Co tak naprawdę wydarzyło się 24 czerwca 1937 roku? I dlaczego nie było do tej pory wystawy poświęconej lwowskiemu modernizmowi i jego twórcom? Od 29 września zapraszamy do Muzeum Architektury na jedno z najważniejszych wydarzeń programu architektonicznego ESK Wrocław 2016 - wystawę poświęconą modernistycznej architekturze i urbanistyce Lwowa!
Więcej informacji:  T U T A J


[MUZYKA] Portuguese nights
29-30 września 2016
Dwa krańce Europy, dwie różne kultury, dwa wyjątkowe wrześniowe wieczory. W ramach cyklu Inter>CAMERATA w Europejskiej Stolicy Kultury Stowarzyszenie Coolturalny Wrocław przygotowało portugalsko-polski festiwal muzyczny Portuguese nights, który odbędzie się w dniach 29–30 września 2016 roku.
Więcej informacji: T U T A J


[LITERATURA] Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
Kolejna edycja festiwalu poświęconego krótkiej formie prozatorskiej w tym roku pod hasłem „Historia przyszłości”, z udziałem autorów m.in. z Izraela, Finlandii, Austrii i Szwajcarii. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 9 października 2016.
Więcej informacji: T U T A J


[FILM] Przegląd Europejskich Nagród Filmowych
od 6 września do 30 grudnia
W 1988 roku Ingmar Bergman utworzył Europejską Akademię Filmową. Od tego czasu instytucja, rozpowszechniająca na świecie europejską kinematografię, przyznaje swoje nagrody, którymi wyróżnia co roku najlepszych twórców. W 2016 roku we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odbędzie się 29. ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Z tej okazji od 6 września do 30 grudnia zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na przegląd „Europejskie Nagrody Filmowe”.
Więcej informacji: T U T A J


[TEATR] STREFY KONTAKTU 2016 DNI PATRONÓW
6–9 października 2016
Projekt Wrocławskiego Teatru Współczesnego STREFY KONTAKTU 2016 w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury obejmuje między innymi koprodukcje oraz własne realizacje sceniczne tekstów Helmuta Kajzara, Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza, a także konkurs dramaturgiczny i prezentację na scenie najnowszych sztuk polskich autorów niemal od razu po ich napisaniu.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Letnia rezydencja. Kolekcja Marxa gościnnie we Wrocławiu
1.04.16  – 31.03.17
Dzieła Warhola, Rauschenberga, Beuysa, Kiefera i wielu innych wybitnych artystów współczesnych można będzie oglądać od sierpnia we wrocławskim Pawilonie Czterech Kopuł. To jedna z najważniejszych wystaw organizowanych w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Muzeum Marzeń
3, 10, 15, 24 października 2016
Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Jak połączyć teatr z muzeum? Artyści mają swoje sposoby. Muzeum Marzeń to spektakl złożony z ośmiu performansów wystawianych we wnętrzach Muzeum Narodowego we Wrocławiu przy poszczególnych dziełach sztuki. Każda scena jest efektem przenikania się malarstwa, literatury, teatru, muzyki i tańca.
Więcej informacji: T U T A J


[ARCHITEKTURA] Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA’ 2016
Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA zainicjowany został przez SARP Wrocław w 2011 roku jako przedsięwzięcie coroczne. DoFA obejmuje wydarzenia o interdyscyplinarnym charakterze, skierowane do jak najszerszego grona odbiorców, m.in.: wystawy prac konkursowych, wystawy problemowe, wykłady specjalistów i debaty publiczne z ich udziałem, seminaria czy zwiedzanie ciekawych obiektów w wybranych miastach Dolnego Śląska. Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się też projekcje filmowe, koncerty, warsztaty dla dzieci i młodzieży, działania performatywne w przestrzeni publicznej i inne.
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Projekt całoroczny
Trwa wystawa "binaryWaves" grupy LAb[au]
LAb[au] to artystyczne trio z Brukseli, tworzone przez Manuela Abendrotha, Jérôme'a Decocka i Els Vermang. Ich prace łączą w sobie cechy sztuki konceptualnej, sztuki systemów [systems art] i sztuki konkretnej – aktualizowanych przez użycie współczesnych materiałów, technik i formatów.
Miejsce: Port lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Wystawa Kuby Bąkowskiego w ramach "Inwazji" Projekt całoroczny
W ramach projektu "Inwazja na wrocławskim lotnisku" będziemy mogli zobaczyć dwie prace Kuby Bąkowskiego, artysty starającego się ukazać humanistyczny wymiar zagadnień naukowych; jego prace pokazywane były między innymi w Moskwie, Wiedniu czy Nowym Jorku. Artysta łączy działania performerskie i fotografię, a jedynym śladem kreowanych przez niego zdarzeń są pojedyncze zdjęcia prezentowane w formie lightboxów.
Miejsce: Port Lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190
Więcej informacji: T U T A J


Parki ESK Wrocław 2016
30.04- 02.10.2016, Parki ESK
30 kwietnia w 10 zielonych miejscach Wrocławia uruchomiamy pawilony kultury (z nagłośnieniem, sprzętem rekreacyjnym i sportowym). Całą przestrzeń udostępniamy wszystkim, którzy chcą podzielić się swoimi pasjami, zainteresowaniami pracą – którzy chcą zorganizować np. koncert, spektakl, wystawę, trening, warsztaty – ogólnie wszystko, co wiąże się z szeroko pojętą kulturą
Napisz do nas: parki.esk@wroclaw2016.pl
Parki będą czynne w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 14.0-20.00 do 2 października

10 zielonych punktach Wrocławia:

 • park Słoneczny na Gaju
 • park Grabiszyński
 • polana na Karłowicach (Kasprowicza 45)
 • park w Leśnicy
 • park Południowy
 • park Staszica
 • park na Strachocinie
 • park Tołpy
 • park Zachodni
 • Wyspa Piaskowa
  [MUZYKA] Interaktywny Pasaż Dźwiękowy: Przestrzenne Doświadczenie Historii Wrocławia
  7.05. – 26.10
  Pasaż to korytarz dźwiękowo-świetlny dedykowany wspomnieniom dawnej muzyki i dźwięków Wrocławia. Miasto ma bardzo bogatą przeszłość, znajdowało się w granicach różnych krajów i zawsze było uważane za ważne miejsce wymiany kulturalnej. Instalacja opierać się będzie na zbiorze dźwięków, które odnoszą się do historii Wrocławia, a publiczność będzie mogła ich słuchać i wejść z nimi w interakcję, przechodząc przez tunel.

Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Stanisław Dróżdż. Ścieżki tekstu
Stanisław Dróżdż. Ścieżki tekstu to projekt poetycko-wizualny realizowany w przestrzeni publicznej Wrocławia. Jego głównym celem jest przybliżenie szerokiej publiczności twórczości Stanisława Dróżdża, związanego z Wrocławiem poety, artysty i animatora polskiej gałęzi nurtu poezji konkretnej. Otwarcie już 6 września we wrocławskim klubie Proza (Przejście Garncarskie 2).
Więcej informacji: T U T A J


[SZTUKI WIZUALNE] Dzikie Pola. Historia awangardowego Wrocławia
3 października 2016 – 8 stycznia 2017
Ludwig Múzeum, Komor Marcell u. 1, Budapeszt, Węgry
www.ludwigmuseum.hu
Komisarz wystawy: Dorota Monkiewicz
Kuratorzy: Michał Duda, Anka Herbut, Anna Mituś, Paweł Piotrowicz, Adrian Prodeus, Sylwia Serafinowicz, Piotr Stasiowski
Organizator: Muzeum Współczesne Wrocław, Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum i Instytut Polski w Budapeszcie, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
Wstęp płatny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

najblizszy-tydzien-w-esk-2016-1459518588

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail