Zgłoś uwagę

Najbliższy tydzień w ESK 2016

We Wrocławiu trwa Miesiąc Lwowski. Dzisiaj rusza festiwal muzyczny Musica Polonica Nova w Narodowym Forum Muzyki oraz Tydzień Kina Hiszpańskiego w Nowych Horyzontach. Trwa m.in. wystawa Osiedla Werkbundu w Muzeum Architektury, warsztaty Cyber Akademii oraz seminarium BodyConstitution. Zachęcamy do udziału!

30. Musica Polonica Nova
Jubileuszowa, 30. edycja festiwalu Musica Polonica Nova odbędzie się w dniach 8–16 kwietnia 2016 roku we Wrocławiu. Motto wydarzenia stanowi fragment ballady Romantyczność Adama Mickiewicza: „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”. Program festiwalu spróbuje rozwiązać odwieczny dylemat, co w muzyce jest bardziej wartościowe, komunikatywne, dla niej właściwe – przekazywanie emocji, przeżycie, zmysłowy odbiór dźwięków i ich uporządkowań, czy też logiczna konstrukcja, forma, korzystanie z najnowszych zdobyczy nauki i techniki.

Więcej informacji: T U T A J


Literatura w ramach Miesiąca Lwowskiego: Listy z Ukrainy
Przez cały kwiecień Klubokawiarnię Lwowską Pod Klepsydrą odwiedzać będą najwybitniejsi przedstawiciele ukraińskiej literatury, zarówno młodzi pisarze i poeci, jak i ci o dorobku międzynarodowym, jak Jurij Andruchowycz, Andrij Bondar, Sofija Andruchowycz, Jurij Izdryk. Wydarzenia 2013-2015 r. mocno odznaczyły się na ukraińskim procesie literackim.

Więcej informacji: T U T A J

Sztuki wizualne w ramach Miesiąca Lwowskiego
Ukrajins’kyj Zirz, czyli Ukraiński Przekrój to obraz ukraińskiej sztuki współczesnej powstały z przecięcia wielu warstw, ujawniający ukryte oblicze Ukrainy. Poszczególne warstwy: artystyczna, historyczna, społeczna, polityczna pokazują jak różnorodna i wielowątkowa jest najnowsza sztuka powstająca na Ukrainie.

Więcej informacji: T U T A J

Muzyka w ramach Miesiąca Lwowskiego: Dźwięki ze wschodu
W ramach programu muzycznego Miesiąca Lwowskiego w każdy kwietniowy weekend usłyszymy współczesne brzmienia inspirowane wschodnimi dźwiękami i melodiami, z różnych regionów Ukrainy i w różnej stylistyce. Na scenie zaprezentują się eksperymentalne projekty literacko-muzyczne i muzyczno-teatralne; nie zabraknie elektroniki, etno ani punk rocka.

Więcej informacji: T U T A J

Wydarzenia dla dzieci w ramach Miesiąca Lwowskiego
W ramach Miesiąca Lwowskiego czeka nas także obszerny program edukacyjno-artystyczny od DAGADAN-y dla najmłodszych. Zarówno dzieci, jak i rodziców zapraszamy na trzy weekendy warsztatów, koncertów, prezentacji najciekawszych książek dla dzieci, spotkań z malarzami, lalkarzami, aktorami, muzykami, pisarzami i nowymi przyjaciółmi.

Więcej informacji: T U T A J

Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932
Wystawa pokazuje, na przykładzie 6 eksperymentalnych osiedli mieszkaniowych Werkbundu, zmagania architektów poszukujących nowej formy domów i ich wyposażenia dostosowanych do zmieniającego się świata pierwszej połowy XX wieku.

Wernisaż: 31 marca 2016 r., godz. 18:00
Termin: wystawa czynna od 31 marca do 5 czerwca 2016 r.
Miejsce: Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5, Wrocław
Wstęp: płatny
Więcej informacji: T U T A J

Kino ukraińskie
Jedna z najstarszych kinematografii na wschodzie Europy, której najbardziej twórczy okres przypadł na lata 60. i 70. XX wieku. Pokaz około trzydziestu klasycznych i współczesnych ukraińskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych zrealizowanych m.in. przez S. Paradżanowa, J. Iljenkę, L. Osykę, K. Muratową, I. Podolczaka, S. Łożnicę, O. Sencowa.

Termin: 1 – 30 kwietnia 2016
Miejsce: Kino Nowe Horyzonty
Wstęp: wolny

Więcej informacji: T U T A J


Tydzień Kina Hiszpańskiego w ramach ESK 2016
8 kwietnia w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego. W programie tegorocznego przeglądu znalazło się dwanaście najgłośniejszych hiszpańskich filmów ubiegłego sezonu.

Więcej informacji: T U T A J

Görlitzer ART
W ramach ekspozycji sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej miasta Görlitz przez ponad rok prezentowana będzie twórczość środowiska artystycznego Wrocławia, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Termin: 1 kwietnia 2016 – 9 kwietnia 2017
Miejsce: Görlitz, Wrocław

Więcej informacji: T U T A J

Ceramika i szkło. Obszary sensualne
Międzynarodowa wystawa sztuki ceramiki i szkła w ramach obchodów ESK we Wrocławiu.

Termin: 2 kwietnia o godz. 18.00
Miejsce: Muzeum Miejskie Wrocławia, Arsenał Miejski, ul Cieszyńskiego 9

Więcej informacji: T U T A J

 

CICHA BARBARA #8
Cicha Barbara to cykl imprez silent disco w Barbarze, nowej przestrzeni Europejskiej Stolicy Kultury. Na trzech kanałach grają najlepsi polscy, zagraniczni didżeje, muzycy, producenci i sprawdzą się w tej specyficznej, cichej formule. Podczas ósmej edycji zwieramy szeregi z międzynarodową Cyber Akademią.

Więcej informacji: T U T A J

 

NOWA KOMUNIKACJA KULTURY – Otwarta sesja Cyber Akademii
Cyber Akademia to międzynarodowy projekt rozwijający kompetencje medialne i komunikacyjne, dedykowany polskim i zagranicznym kadrom kultury. Głównym celem cyklu spotkań jest przygotowanie kadr kultury – menedżerów PR i social media, marketingowców, animatorów kultury, producentów wydarzeń kulturalnych, dziennikarzy, artystów – do świadomego korzystania z zasobów nowych mediów, używania najbardziej aktualnych narzędzi oraz tworzenia procesów ułatwiających komunikację i przepływ informacji.

Więcej informacji: T U T A J


Wystawa fotografii dokumentujących projekt „BodyConstitution: międzykulturowy dialog o treningu aktora – cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii”.
4–21 kwietnia 2016
pon.–niedz. 8:00–20:00
BARBARA: infopunkt | kawiarnia | kultura
Wstęp wolny
Więcej informacji: T U T A J

7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska
Wystawa „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”, organizowana przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach programu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Będzie można ją oglądać od 3 lutego do 14 maja w Sali Mieszczańskiej wrocławskiego Starego Ratusza.

Termin: 03.02.-15.05.2016,
Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza
Wstęp: płatny: 7 i 5 zł, grupy szkolne 1 zł od osoby, bilet rodzinny 10 zł.

Więcej informacji: T U T A J

Wystawa Kuby Bąkowskiego w ramach "Inwazji"
W ramach projektu "Inwazja na wrocławskim lotnisku" będziemy mogli zobaczyć dwie prace Kuby Bąkowskiego, artysty starającego się ukazać humanistyczny wymiar zagadnień naukowych; jego prace pokazywane były między innymi w Moskwie, Wiedniu czy Nowym Jorku. Artysta łączy działania performerskie i fotografię, a jedynym śladem kreowanych przez niego zdarzeń są pojedyncze zdjęcia prezentowane w formie lightboxów.

Termin: od 18 marca
Miejsce: Port Lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190

Więcej informacji: T U T A J

Trwa wystawa "binaryWaves" grupy LAb[au]
LAb[au] to artystyczne trio z Brukseli, tworzone przez Manuela Abendrotha, Jérôme'a Decocka i Els Vermang. Ich prace łączą w sobie cechy sztuki konceptualnej, sztuki systemów [systems art] i sztuki konkretnej – aktualizowanych przez użycie współczesnych materiałów, technik i formatów.

Termin: od 4 marca
Miejsce: Port lotniczy Wrocław-Strachowice

Więcej informacji: T U T A J

Wystawa "Medytacja i ekspresja"
"Medytacja i ekspresja" to wystawa prac sześciu z grona najwybitniejszych polskich artystów sztuki współczesnej (Abakanowicz / Fangor / Hasior/ Opałka / Sosnowski / Szapocznikow) w wyborach krańcowo różniących się między sobą krytyków sztuki: Bożeny Kowalskiej i Mariusza Hermansdorfera, w niezwykłym miejscu na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu.

Termin: 5 marca –  24 czerwca
Miejsce: ART MAIN STATION by Mia, Dworzec Główny PKP, ul. Piłsudskiego 105 we Wrocławiu
Wstęp: wolny

Więcej o wystawie: T U T A J

Czechosłowacka Nowa Fala | FILM
Przegląd filmów czechosłowackiej Nowej Fali, jednego z najbardziej twórczych zjawisk w powojennej historii europejskiego kina.

TERMIN: 19.02 – 30.06.2016

Więcej informacji: T U T A J

„Po burzy” Szekspira | TEATR
Do realizacji autorskiego spektaklu została zaproszona jedna z najciekawszych twórczyń teatralnych, Agata Duda-Gracz.

To nie będzie zwykła adaptacja, a kolejny szekspirowski apokryf reżyserki, moralitet o umieraniu człowieka w człowieku, o samotności i niespełnieniu. Rzecz o tym, jak – i dlaczego – zabijamy w sobie magię, radość i akceptację.

TERMIN: 8 kwietnia 2016
MIEJSCE: Teatr Capitol

Więcej informacji: T U T A J

Polish Cinema for Beginners: „THE LURE / CÓRKI DANCINGU”
Polish Cinema for Beginners – to cykl prezentujący selekcję najciekawszych polskich filmów z angielskimi napisami. To pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury.

Więcej informacji: T U T A J

Singing Europe 2016: trwa nabór
23 lipca 2016 roku odbędzie się jedno z największych wydarzeń chóralnych w Europie – SINGING EUROPE. To właśnie we Wrocławiu chórzyści z całego kontynentu wezmą udział w wielkim, jedynym w swoim rodzaju koncercie. 

Zgłoście swój chór, przyjedźcie do nas i stańcie się częścią liczącego 3 tysiące osób chóru, a następnie razem z 40 tysiącami widzów zaśpiewajcie na Stadionie Wrocław znane melodie z wielu krajów Europy!

Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

najblizszy-tydzien-w-esk-2016-1459518588

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail