Zgłoś uwagę

Już 12 lipca „Sen nocy letniej” z Melą Koteluk, Markiem i Miśkiem Koterskim, Pablo Mainettim…

Mela Koteluk i zespół taneczny ukraińsko-łemkowski, Marek i Misiek Koterscy, Pablo Mainetti i zespół „Śpiewogra”… Co ich łączy ? Projekt „Głos wykluczonych” i spektakl „Królowa wróżek: Sen nocy letniej” w reżyserii Michała Znanieckiego. Cykl „Głos wykluczonych” realizowany jest przez Fundację Jutropera we współprodukcji z  Biurem ESK 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Michał Znaniecki już od trzech z powodzeniem realizuje we Wrocławiu oraz poza granicami Polski cykl spektakli teatralno-muzycznych, które z założenia łączą grupy amatorów z artystami profesjonalnymi. Hasłem wywoławczym jest „wykluczenie”, które stało się już pewnego rodzaju metaforą i polem do dyskusji o teatrze.

 

W tym roku przygotowywany spektakl łączy ze sobą wiele środowisk, grup społecznych jak i przestrzeni muzycznych. Tradycyjnie już zobaczyć będzie można seniorów z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych oraz młodzież - podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Ponadto w tym roku zaproszenie do współpracy zostało skierowane do środowisk mniejszości narodowych - grup etnicznych, reprezentantów innych kultur, które są tak silnie obecne we Wrocławiu i tworzą specyfikę kulturową miasta. W spektaklu zobaczymy między innymi ukraińsko-łemkowski zespół taneczny, zespół „Śpiewogra” składający się z przedstawicieli Związku Ukraińców we Wrocławiu, Amatorski Teatr Żydów Polskich czy teatr grecki. Wykorzystując własne kody kulturowe grupy te włączą się w bogatą tkankę szekspirowskich opowieści „Snu nocy letniej”.

 

W spektaklu wystąpią także zaproszeni goście, aktorzy i muzycy zarówno z Polski jak i zagranicy. Usłyszymy nowe aranżacje barokowej muzyki Henrego Purcella, stworzone specjalnie na cele spektaklu przez Jona Paula Lakę. Wrocławska publiczność będzie miała okazję także usłyszeć Pablo Mainettiego, jednego z czołowych argentyńskich bandoneonistów. Widowisko zaprezentowane zostanie w parku w Leśnicy. Publiczność prowadzona będzie przez aktorów wraz z toczącą się akcją całego spektaklu, którą zwieńczy premierowy pokaz fontanny i ekranów wodnych.

 

Premiera 12.07, niedziela, godz.21.00 , bilety w cenie 12 złotych do nabycia w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy.

 

Obsada:

Puk- Mela Koteluk

Hipolita- Małgorzata Bogdańska

Tezeusz- Marek Koterski

Tytania- Ewa Biegas

Wróżka – Karina Skrzeszewska

Oberon – Sebastian Marszałowicz

Helena -Wioletta Białk

Hermia- Oksana Terefenko

Lizander- Misiek Koterski

Demetriusz – Kamil Baron

 

Zespół muzyczny:

Akordeon – Jon Paul Laka

Bandoneon – Pablo Manetti

Flet – Jan Krzeszowiec

Skrzypce -Krystyna Wasik

Gitara basowa – Paweł Królikowski

Wrocławski Chór Kameralny pod dyrekcją Alana Urbanka

 

Realizatorzy:

Scenariuszi reżyseria – Michał Znaniecki

Kierownik warsztatów teatralnych – Zofia Dowjat

Scenografia- Luigi Scoglio

Projekt kostiumów – Adam Królikowski

Realizacja kostiumów – Bogumił Wiśniewski

Multimedia Art – Bogumił Palewicz

Choreografia-Diana Theocharidis

Produkcja – Magdalena Sowińska

 

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Sen nocy letniej

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail