Zgłoś uwagę

Nie płacz, kiedy posadzę - wykład oraz giełda cebulek i nasion

Nie masz „ręki” do kwiatów?  Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce? Warsztaty organizowane w Barbarze będą w sam raz dla Ciebie! Akademia Miejskiego Ogrodnika to nowy cykl wykładów i warsztatów związany z szeroko rozumianym ogrodnictwem miejskim. 

Wykład "Nie płacz, kiedy posadzę" dotyczyć będzie najpopularniejszych roślin kwitnących wiosną, które sadzimy jesienią (tulipany, hiacynty, szafirki itp.). Uczestnicy będą mogli przynieść cebulki i wymienić sie między sobą ulubionymi odmianami. Każdy z uczestników dostanie zestaw cebulek i nasion do posadzenia.  Poprowadzi go Filip Marek - Rodowity Wrocławianin. Ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów, współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody. 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: sadzimy@wroclaw2016.pl, (ilość miejsc ograniczona).

 

Dołącz do wydarzenia na FB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadchodzące spotkania z cyklu Akademii Miejskiego Ogrodnika:

26.10 - Nie płacz kiedy posadzę  -  WYKŁAD + GIEŁDA CEBULEK I NASION

Wykład dotyczy najpopularniejszych roślin kwitnących wiosną, które sadzimy jesienią (tulipany, hiacynty, szafirki itp.). Uczestnicy będą mogli przynieść cebulki i wymienić się między sobą ulubionymi odmianami. Każdy z uczestników dostanie zestaw cebulek i nasion do posadzenia. Możliwa do zorganizowania specjalna, otwarta giełda dla wszystkich zainteresowanych w dodatkowym terminie. 

9.11 - Zima w ogrodzie  - WYKŁAD 

Wykład dotyczy praktycznych sposobów przygotowania ogrodu lub działki na zimę 

16.11 - Co gryzie twoją roślinę - WYKŁAD

Wykład dotyczy najczęściej występujących chorób i szkodników roślin doniczkowych. Każdy z uczestników może przynieść swoją roślinę a specjaliści ocenią jej stan zdrowia. 

23.11 - Hokus pokus - WARSZTATY 

Uczestnicy wykonają własnoręcznie naturalne eliksiry do pielęgnacji i ochrony przed chorobami i szkodnikami swoich roślinnych pupili.  Każdy uczestnik po zakończeniu otrzyma zrobiony przez siebie eliksir wraz z logo Akademii. 

30.11 - Niech żyją kwiaty w wazonie - WYKŁAD 

Wykład dotyczy praktycznych sposobów na przedłużenie życia kupionych kwiatów w kwiaciarni, aby jak najdłużej cieszyły nasze oko. 

7.12 - Kwiatki z rabatki cz. I -  WARSZTATY 

Warsztaty projektowania rabaty. 

14.12 - Cuda wianki - WYKŁAD + WARSZTATY 

Wykład dotyczy rodzajów świątecznych kompozycji oraz instruktażu jak zrobić je krok po kroku. Na warsztatach uczestnicy wykonają tradycyjne polskie dekoracje świąteczne – podłaźniczki. 

 

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kafel-miejski-ogrodnik

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail