Zgłoś uwagę

Edukacja Kulturalna Przeciw Wykluczeniom I Nie wykluczam

10 czerwca 2016, godz. 18:00
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oraz wrocławskie przedszkola


Warsztaty dla młodzieży oraz spektakl na podstawie scenariusza Zbigniewa Niedźwieckiego Ravicza. W projekcie również szkolenie dla nauczycieli. Już 10 czerwca o godzinie 18:00 we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej odbędzie się premierowy pokaz spektaklu pt "Nie wykluczam" w reż. Nataszy Sołtanowicz na podstawie scenariusza napisanego przez Zbigniewa Ravicza.

Kto ma prawo wyznaczać granice pomiędzy dobrym a złym, modnym i niemodnym, potrzebnym i zbędnym? Dlaczego często jesteśmy bezsilni wobec władczych jednostek? Czemu tak łatwo jest nam być konformistą, a tak trudno zaakceptować odmienność? Na te pytania w trakcie trwania spektaklu odpowie sama publiczność, która wcielając się w rolę szkolnej klasy, będzie musiała opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu. Historia „Zbędnego" opowiadana jest nowoczesnym językiem, z wykorzystaniem multimediów, gdzie współczesna poetyka teledysku miesza się młodzieżową muzyką.

W ramach działania ‘Nie wykluczam’ w 2015 roku przeprowadziliśmy szkolenie dla nauczycieli z zakresu pracy przeciwko wykluczeniom w szkołach i klasach. Szkolenie opierało się na warsztacie teatralnym oraz spotkaniu z psychologiem – wzięło w nim udział 16 nauczycieli z wrocławskich gimnazjów i liceów. W 2016 roku planujemy kontynuację tej inicjatywy. W tym roku odbędą się dwa szkolenia dla nauczycieli, prezentacja spektakli „Nie wykluczam” w Centrum i w placówkach oraz powiązane z nim warsztaty z psychologami z młodzieżą gimnazjalną i licealną. Spektakl oraz warsztaty będą poruszać tematy ważne dla młodych ludzi, powodujące wykluczenie z grupy rówieśniczej. Spektakl przeznaczony jest dla gimnazjów i liceów, porusza tematy ważne dla młodych ludzi, powodujące wykluczenie z grupy rówieśniczej.
Kiedy: 10 czerwca piątek godz. 18:00
Dla kogo: młodzież gimnazjalna, liceum, dorośli
Rezerwacja/Bilety: Cena biletu: 10 zł od osoby
Rezerwacja: www.centrumtworczosci.pl

Reżyseria: Natasza Sołtanowicz
Muzyka: Henryk Borsiak
Występują: Tomasz Tywoniuk, Mikołaj Bańdo

Więcej informacji: http://www.centrumtworczosci.pl/aktualnosci/premiera-nowego-spektaklu-dla-mlodziezy-gimnazjalnej

 

Projekt realizowany jest w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka aplikując do Europejskiej Stolicy Kultury, ustanowił jednym z priorytetów Kulturę przeciwko wykluczeniom. Projekty realizowane w ramach ESK2016 mają za zadanie zwiększyć partycypację w kulturze mieszkańców Wrocławia niezależnie od ich statusu materialnego, pozycji społecznej, wieku, liczby dzieci, czy niepełnosprawności. Głównym celem naszej działalności jest uaktywnianie potencjału twórczego, który istnieje w każdym dziecku, pobudzanie sił kreatywnych poprzez poznanie w działaniu różnorodnych środków wyrazu artystycznego i stymulującą pracę pod okiem artystów z wyczuciem pedagogicznym i wybitnych pedagogów.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

nie wykluczam 2 beztytuu IMG_2729 IMG_2689 IMG_2297 IMG_2894 IMG_2392 IMG_2407 IMG_2375 IMG_2457 IMG_2478 IMG_2508 IMG_2654 IMG_2685 IMG_2667

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail