Zgłoś uwagę

Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange | Leonie Wahl

Laboratorium Ruchu ESK 2016 - Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange
Pokaz: 17 maja 2016
Godz: 19.00
Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych


Pokaz performance w wykonaniu Leonie Wahl Compensation Idem.

PERFORMANCE

 

„IDEM"

Czysta istota katapultuje w swojej nagości, uwolniona od swojego pochodzenia, odnajduje sie na nowo w ograniczonej przestrzeni.

W miejscu, z  ograniczonymi środkami, walczy z ludzką pamięcią , doświadcza jego ograniczeń w emocjach i cielesności. 

Zostaje jej przypisana sztucznie wyprodukowana tożsamość:

Tożsamość   obcego,  odzwierciedlenie obaw innych.

Jest to projekcja zła, niebezpieczeństwa i zagrożenia. 

Doświadcza izolacji, oddzielona od sobie równych, ale kim oni są? 

Istota obiera drogę, wyboistą, z przeszkodami i pozostałościami człowieczeństwa. Tym fasonem dopasowywuje się do okoliczności, zadowala się tym co jej dane, odkrywa własne strategie.

Izolowana od innych doświadcza własnych tęsknot, w ruchu odnajduje środek do przekraczania granic, miejsce bezpośredniej i ogólnej mowy, zdana sama na siebie a jednak równa innym. 

Równa innym w swojej instynktownej surowości, w doświadczeniu własnej cielesności.

Wpada pod koła, a jednak bawi sie jak dziecko.

Śmieje się, smuci , boi się, przeżywa zmysłowość, siada, buntuje się poszukując sensu i odpowiedzi. 


Leonie Wahl , urodz. 1977 w Olten, w Szwajcarii ,   od roku 2001 mieszka i pracuje jako tancerka i performerka w Wiedniu. Ukończyła wydział performance na Dance Academie w Rotterdamie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła u „Leine & Roebana” w  ,,Cantus Firmus”w Holandii.

 Od roku 2001 do 2015 była  związana z Tanz Company Gervasi,  brała udział w większości projektów Elio Gervasi. . W roku 2012 założyła orgAnic  w ramach którego powstały takie produkcje jak WITHIN WASTE und IDEM. Jako tancerka współpracowała z  choreografami jak Leine & Roebana,  Milli Bitterli oraz reżyserami: Hans Peter Horner, Michael Scheidl. Obecnie bierze udział w produkcji DANS.KIAS/ Saski Hölbling oraz przygotowuje się do projektu wg własnej choregrafii “Void”.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Laboratorium ESK Wrocław 2016 12714344_1135462386473687_735887813_n ZIELONOOKIPOSTERFINALE (1) anna nowicka  stany wyśnioone  foto  jakub wittchen 2 anna nowicka stany wyśnione  foto jakub wittchen Daily-Madness-2 daily-madness-by-tobias-m-draeger-residence-tanzhaus-zurich-seziertisch-45216640 leonie wahl PIOTR MATEUSZ WACH ja gruby (2) PIOTR MATEUSZ WACH ja gruby SLAWEK BENDRAT (2) slawek bendrat IMiT_logo INPTA-Wortmarke-Final_0 KAW_Logo logo LOGO_Oesterreich Institut NFM-logo-pozytyw-polski-RGB afkwaw GODŁO AUSTRII

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail