Zgłoś uwagę

Niemiecka autorka Charlotte Link odwiedza Wrocław!

Już jutro gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016 będzie jedna z najpopularniejszych niemieckich pisarek Charlotte Link!

Charlotte Link to autorka książek dla młodzieży, powieści obyczajowych oraz thrillerów psychologicznych. Akcja wielu jej książek toczy się w Wielkiej Brytanii. Powieści Link zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i w samych Niemczech sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Pisarka spotka się z czytelnikami 2 czerwca (czwartek) o godz. 20.30 w Kinie Nowe Horyzonty (sala nr 1). Spotkanie poprowadzi Szymon Kloska.

 

Charlotte Link urodziła się w 1963 roku we Frankfurcie nad Menem, jest córką znanej niemieckiej pisarki i dziennikarki Almuth Link. Pierwszą książkę napisała w wieku lat szesnastu, opublikowała jako dziewiętnastolatka. Jest autorką książek dla młodzieży, powieści obyczajowych oraz thrillerów psychologicznych. Kilka z nich stało się podstawą seriali telewizyjnych produkowanych przez telewizję ZDF. Powieści pisarki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i w samych Niemczech sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Mieszka z rodziną w Wiesbaden i aktywnie angażuje się w działania na rzecz ochrony praw zwierząt. Działa w organizacji PETA, szczególnie mocno poświęca się akcjom ratowania i poprawy losu bezdomnych psów w Hiszpanii i w Turcji.

 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału trwa we Wrocławiu do 5 czerwca i jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Więcej informacji na festiwalowej stronie oraz na FB: facebook.com/FestiwalKryminalu. Dołącz do wydarzenia: http://bit.ly/mfk2016.

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Charlotte Link 2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail