Zgłoś uwagę

Nocnym autobusem z Chórem Komentujących Wrocławian

Postój na przystanku i nocna podróż komunikacją miejską jeszcze nigdy nie była tak rozśpiewana, pełna energii i patosu. W Noc Świętojańską, 23 czerwca, o godziny 23:00 w miasto wyruszał się Chór Komentujących Wrocławian, odśpiewując swoją najnowszą pieśń „Wrocław nocą wciąż”.

Chór to projekt Teatru Muzycznego Capitol, realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jego członkami są mieszkańcy Wrocławia czujący odpowiedzialność za swoje miasto – jego czystość, bezpieczeństwo i wizerunek. Inspiracją do ich drugiego występu były spacery po nocnym Wrocławiu i podróże nocnymi autobusami.

Muzyczna wycieczka z chórem rozpoczęła się pod kinem „Nowe Horyzonty”, trwała przez całą podróż autobusem MPK, a także na poszczególnych przystankach, aż do ostatniego, przy Teatrze Muzycznym Capitol. Chórzyści wyśpiewywali swoje oburzenie zostawianiem w pojazdach komunikacji miejskiej puszek po piwach, czy okruchów po kebabach i pitach. Oberwało się również tym niedbającym o higienę osobistą i uprzykrzającym innym pasażerom podróż. Choć pogoda nie dopisała, publiczność na przystankach włączała się w śpiewy chóru i głośno dopingowała ich brawami i fleszami aparatów. Wraz z chórem podróżował jego dyrygent, Tomasz Leszczyński oraz kompozytor, Rafał Karasiewicz, a także zaproszeni do wycieczki przechodnie. Warto nadmienić, że przejażdżka tym szczególnym nocnym autobusem była całkowicie darmowa.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

chór komentujących wrocławian

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail