Zgłoś uwagę

Non Sola Scripta: Bernhard Gfrerer na Ostrowie Tumskim już w najbliższą niedzielę

Bernhard Gfrerer to jeden z najbardziej uznanych austriackich organistów koncertowych na świecie. Jego interpretacje utworów Mozarta słyną z fantastycznej techniki wykonania oraz niezwykłej muzykalności. Dyrektor Muzyczny kościoła św. Franciszka w Salzburgu, koncertował m.in. z Placido Domingo, José Carrerasem i Jamesem Kingiem. Występował w największych metropoliach Europy, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej oraz w Azji. Juror międzynarodowych konkursów organowych oraz wykładowca w klasach mistrzowskich w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Hiszpanii, Polsce i Austrii. W 2005 r. za swoją działalność muzyczną otrzymał tytuł Profesora Honoris Causa Republiki Austrii. 

Poprzedni koncert w Kościele Świętego Krzyża to wspaniały występ Jakuba Stefka, pochodzącego ze Szczecina organisty młodego pokolenia wraz z zespołem Vocal Varshe. Muzycznym żywiołem tego znakomitego trio wokalnego były wykonywane w trzech językach (hebrajski, jidysz i ladino), liturgiczne i świeckie pieśni żydowskie. Muzyczna współpraca pomiędzy artystami wypełniła kościół niezwykłą, mistyczną atmosferą.

Bilety
Bilety po 20 i 15 zł dostępne w kasie Impartu (Mazowiecka 17), na stronie http://www.impart.art.pl, na platformie http://www.eventim.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn oraz na godzinę przed koncertami w Kościele św. Krzyża.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:00.

O festiwalu
Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną (także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów), znakomite dzieła muzyki dawnej z propozycjami współczesnymi. To jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków – nieoczekiwane wariacje na temat kompozycji organowych są wynikiem energii, jaka wytwarza się w niecodziennych koncertowych składach, łączących najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami.

Szczegółowy program festiwalu: www.nonsolascripta.wroclaw2016.strefakultury.pl

Fot. Oliwia Papatanasis

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

non_sola_scripta_fot. Oliwia Papatanasis non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(4) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(5) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(7) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(8) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(10) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(11) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(13) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(16) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(18) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(19) non_sola_scripta_fot.oliwia_papatanasis-(14)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail