Zgłoś uwagę

Non Sola Scripta: już w tę niedzielę liturgiczne i świeckie pieśni żydowskie w trzech językach!

W najbliższą niedzielę 16 lipca o godzinie 19:00 zapraszamy na trzeci koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego NON SOLA SCRIPTA. W niedzielny wieczór, w Kościele Świętego Krzyża zagrają Jakub Stefek, pochodzący ze Szczecina organista młodego pokolenia wraz z zespołem Vocal Varshe. Muzycznym żywiołem tego znakomitego trio wokalnego są wykonywane w trzech językach (hebrajski, jidysz i ladino), liturgiczne i świeckie pieśni żydowskie. Muzyczna współpraca pomiędzy artystami wypełni kościół niezwykłą, mistyczną atmosferą. Bilety na koncert już w sprzedaży

W zeszłym tygodniu na Ostrowie Tumskim wystąpili Vincent de Pol – organista i dyrektor muzyczny kościoła św. Bernarda w Hamburgu oraz Klaudiusz Baran, wybitny akordeonista i profesor na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Słuchacze, zgromadzeni w Kościele Świętego Krzyża, usłyszeli znakomite interpretacje dzieł m.in. Johanna Sebastiana Bacha i Cesara Francka.

Bilety
Bilety po 20 i 15 zł dostępne w kasie Impartu (Mazowiecka 17), na stronie http://www.impart.art.pl, na platformie http://www.eventim.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn oraz na godzinę przed koncertami w Kościele św. Krzyża.

 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:00.

 

O festiwalu
Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną (także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów), znakomite dzieła muzyki dawnej z propozycjami współczesnymi. To jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków – nieoczekiwane wariacje na temat kompozycji organowych są wynikiem energii, jaka wytwarza się w niecodziennych koncertowych składach, łączących najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami.

Szczegółowy program festiwalu: www.nonsolascripta.wroclaw2016.strefakultury.pl

Fot. Oliwia Papatanasis

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

non_sola_oliwia_papatanasis-(16) non_sola_oliwia_papatanasis-(9) non_sola_oliwia_papatanasis-(11) non_sola_oliwia_papatanasis-(13) non_sola_oliwia_papatanasis-(16) non_sola_oliwia_papatanasis-(27) non_sola_oliwia_papatanasis-(25) non_sola_oliwia_papatanasis-(30) non_sola_oliwia_papatanasis-(28) non_sola_oliwia_papatanasis-(32) non_sola_oliwia_papatanasis-(33) non_sola_oliwia_papatanasis-(34)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail