Zgłoś uwagę

Lato w mieście? Pełne kultury! W wakacyjnym programie Biura Wrocław 2016 coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy serwowanej z odrobiną szaleństwa muzyki klasycznej, polskiej rzeźby na najwyższym, światowym poziomie, sztuk (zarówno pięknych, jak i walki) wprost z Dalekiego Wschodu czy kulturalnego spędzania czasu na łonie natury. Przed nami XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta (2 lipca - 27 sierpnia) - jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie, podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni za sprawą festiwalu Nihon No Nami (10 i 11 czerwca), wystawa - hołd dla Magdaleny Abakanowicz - fenomenalnej artystki światowej sławy oraz atrakcje dla mieszkańców Wrocławia w ramach programów mikroGRANTY i Sąsiadujemy.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie. Program festiwalu to muzyczna podróż przez kilka wieków w jednym z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. Cykl koncertów rozpocznie się 2 lipca i przez całe lato, co niedzielę, gościć będzie w zabytkowym kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim. Podczas pierwszego festiwalowego koncertu (2 lipca, godz. 19:00) usłyszymy efekty współpracy Winfrieda Böniga, organisty tytularnego Katedry św. Piotra i NMP w Kolonii, z utalentowanymi trębaczami młodego pokolenia z Wrocławia – grupą Wratislavia Trumpet Consort.

Bilety (15/20 złotych) dostępne będą w kasie Impartu, na www.impart.art.pl, na platformie www.eventim.pl, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt i Saturn). Do kupienia będą też na godzinę przed każdym koncertem w kościele Św. Krzyża.

Podczas pierwszego koncertu festiwalu organowego Non Sola Scripta usłyszeliśmy piękny koncert Winfrieda Böniga – organisty tytularnego Katedry św. Piotra i Najświętszej Maryi Panny w Kolonii oraz pokaz umiejętności utalentowanych trębaczy młodego pokolenia z Wratislavia Trumpet Consort. W składzie: Igor Cecocho, Paweł Spychała, Seweryn Wróbel i Aleksander Zalewski.

W najbliższą niedzielę 16 lipca o godzinie 19:00 zapraszamy na trzeci koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego NON SOLA SCRIPTA. W niedzielny wieczór, w Kościele Świętego Krzyża zagrają Jakub Stefek, pochodzący ze Szczecina organista młodego pokolenia wraz z zespołem Vocal Varshe. Muzycznym żywiołem tego znakomitego trio wokalnego są wykonywane w trzech językach (hebrajski, jidysz i ladino), liturgiczne i świeckie pieśni żydowskie. Muzyczna współpraca pomiędzy artystami wypełni kościół niezwykłą, mistyczną atmosferą. Bilety na koncert już w sprzedaży

Bernhard Gfrerer to jeden z najbardziej uznanych austriackich organistów koncertowych na świecie. Jego interpretacje utworów Mozarta słyną z fantastycznej techniki wykonania oraz niezwykłej muzykalności. Dyrektor Muzyczny kościoła św. Franciszka w Salzburgu, koncertował m.in. z Placido Domingo, José Carrerasem i Jamesem Kingiem. Występował w największych metropoliach Europy, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej oraz w Azji. Juror międzynarodowych konkursów organowych oraz wykładowca w klasach mistrzowskich w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Hiszpanii, Polsce i Austrii. W 2005 r. za swoją działalność muzyczną otrzymał tytuł Profesora Honoris Causa Republiki Austrii. 

Przed nami piąty koncert XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Non Sola Scripta. W niedzielny wieczór - 30 lipca o godzinie 19:00​ - w Kościele Świętego Krzyża usłyszymy niezwykłą mieszankę organowej muzyki z dźwiękami fletu w wykonaniu Małgorzaty Klorek i Ewy Rułki. Artystki zaprezentują w swoim programie dzieła m.in. Johanna Sebastiana Bacha i Franza Wilhelma Ferlinga. 

Pierwszy sierpniowy koncert Non Sola Scripta już w najbliższą niedzielę. Tym razem w Kościele Św. Krzyża na organach zagra Leszek Gorecki oraz Ormianka Hasmik Sahakyan (sopran). Duet zaprezentuje niezwykłe połączenie organowych wariacji na temat Bacha, Haendla i Verdiego z sopranowym głosem o wyjątkowego ciemnej barwie i nieprzeciętnych górach. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

W najbliższą niedzielę odbędzie się drugi sierpniowy koncert w ramach Non Sola Scripta. Zagrają Jan van Mol i jego córka Sarah van Mol z Belgii  wielokrotnie nagradzany organista oraz doceniana w Europie sopranistka. Zaprezentują muzyczne efekty rodzinnej kooperacji. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

W najbliższą niedzielę odbędzie się przedostatni już koncert w ramach Non Sola Scripta. W niedzielny wieczór zagrają Giulio Mercati z Mediolanu (organy) o Lidia Basterretxea Vila z Hiszpanii (sopran). Włoski organista i kompozytor oraz baskijska sopranistka w dziełach Schurmanna, Brahmsa i Rossiniego. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w Kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.

Z przyczyn niezależnych od organizatorów w ostatnim koncercie festiwalu Non Sola Scripta nie wystąpi dr hab. ksiądz Zdzisław Madej. W jego miejsce pojawi się Jarosław Bielecki, solista znany ze współpracy m.in. z Warszawską Operą Kameralną i orkiestrą Filharmonii Krakowskiej. W niedzielny wieczór, w Kościele Świętego Krzyża, będzie można usłyszeć także muzyczne interpretacje w wykonaniu Romana Peruckiego, pierwszego organisty Katedry Oliwskiej i profesora gdańskiej Akademii Muzycznej. Finałowy koncert festiwalu rozpocznie się w niedzielę, 27 sierpnia, o godzinie 19:00.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail