Zgłoś uwagę

Nowa kulturalna twarz „Barbary”. Infopunkt, kawiarnia, kultura

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bar Barbara, kultowe miejsce na mapie Wrocławia powraca po 20 latach przerwy. W nowo zaprojektowanej przestrzeni, zachowującej jednak jej dawny klimat, ale zyskującej nową funkcję i krótszą nazwę, będzie się mieścić centrum informacyjne Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W piątek, 12 czerwca, rozpoczynają się imprezy inaugurujące kulturalne działania Barbary.  

Na wydarzeniach związanych z otwarciem Barbary wystąpią m.in. Lech Janerka, zespół Mamatucada, Wojciech Furmaniak, Novy Ruch Teatr, a także Mariusz Kilian, czytający fragmenty „Bliskości” w ramach Festiwalu Europejskiej Nocy Literatury. Dla dzieci i ich rodziców przewidziane są otwarte warsztaty prowadzone przez Natalię Romaszkan i Magdalenę Kreis, w ramach projektu 3D czyli Dizajn Dla Dzieci, będącego częścią programu edukacyjnego galerii Dizajn – BWA Wrocław. Warsztat „Co było potem” również stanowi element programu Europejskiej Nocy Literatury

Barbara: infopunkt, kawiarnia, kultura

Barbara w nowej odsłonie to miejsce gdzie będzie można dowiedzieć się szczegółów o programie ESK 2016, a na odwiedzających będzie czekać specjalnie zaprojektowana lada multimedialna, ułatwiająca poszukiwanie wybranych wydarzeń kulturalnych.

Miejsce, którego nazwa nawiązuje do legendarnego lokalu w centrum Wrocławia, to także przestrzeń działań twórczych: koncertów, wernisaży, spektakli oraz miejsce spotkań, wymiany myśli – paneli dyskusyjny, konferencji i artystycznych warsztatów. Barbara to również idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi.

Przestrzeń kawiarniana Barbary zaprojektowana jest nowocześnie i wygodnie. Pięknie zrekonstruowane kolumny w charakterystyczną szachownicę, oryginalnie zrewitalizowane wnętrza i ogromne kilkumetrowe okna otwarte latem, na pewno przyciągną osoby poszukujące przyjaznego miejsca w samym sercu Wrocławia.

Warto dodać, że do Barbary będzie można przyjść z ulubionym czworonogiem, a centrum będzie otwarte codziennie od 8:00 do godzin wieczornych.

USIĄDŹ PO POLSKU Mistrzowskie krzesła i siedziska – kurator Oskar Zięta

W Barbarze będzie można zobaczyć również wystawę „Usiądź po polsku”, której kuratorem jest Oskara Zięty. Projekt „USIĄDŹ PO POLSKU” ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane przez polskich projektantów i wdrożone do produkcji przez polskie firmy w latach 1941 – 2014. Co więcej, wiele z nich stało się symbolem swoich czasów i otrzymało liczne międzynarodowe wyróżnienia na czele z nagrodą RED DOT, meblowym Oskarem.

więcej informacji: T U T A J.Ramowy program wydarzeń związanych z otwarciem „Barbary”

[program może ulec zmianie]

12.06 Parapetówka „Barbary”

godz. 17:30 – Rytm serca Barbary – koncert zespołu Mamatucada, poczęstunek

godz. 18:00 – Dźwięki Barbary: Wojciech Furmaniak „Otwarcie”

godz. 20:00 – koncert Lecha Janerki

godz. 22:00 – Cicha Barbara: silent disco DJ’s

13.06 Europejska Nocy Literatury w „Barbarze”

godz. 12:00 – 14.00 – Otwarte warsztaty 3D Dizajn Dla Dzieci

godz. 12:00 – Dźwięki Barbary: Wojciech Furmaniak „Zabawa”

godz. 18:00 – 22:45 – Fragmenty książki „Bliskość” Marina Malaicu-Hondrari czyta Mariusz Kilian

14.06 Otwarcie „Barbary” i „Barbara” tańczy

godz. 20:00 – Novy Ruch Teatr: „Macht mir Spass”

Wstęp wolny!

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail