O mikroGRANTACH ESK 2016 we Wrocławskim Centrum Seniora

mikrogranty spotkanie slajder

We wtorek, 27 stycznia 2015, we Wrocławskim Centrum Seniora miało miejsce spotkanie informacyjne o Programie Współorganizacji Projektów „mikroGRANTY ESK 2016”. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób – głównie seniorów zaprzyjaźnionych z Centrum.

Podczas spotkania zespół koordynatorów „mikroGRANTÓW” opowiadał o zasadach naboru wniosków w ramach programu oraz o projektach z 2014 roku, z którymi będzie można się zapoznać również 9 lutego 2015 o godzinie 18:00 na wystawie podsumowującej dwie zeszłoroczne edycje programu. Wystawa odbędzie się w Imparcie, który ma swoją siedzibę przy ul. Mazowieckiej 17.

„mikroGRANTY ESK 2016” pod lupą

W ubiegłym roku Biuro ESK 2016 zleciło badanie naukowe, którego celem była analiza programu „mikroGRANTÓW”, jego funkcjonowania, współpracy z podmiotami, które wzięły w nim udział, ewentualnych błędów i niedociągnięć. Badania podjęli się pracownicy i osoby współpracujące z Uniwersytetem Wrocławskim. Wyniki analizy zostaną zaprezentowane 9 lutego 2015 po wernisażu wystawy w Imparcie. Należy podkreślić, że zmiany w programie nastąpiły już teraz – zgodnie z zaleceniami Uniwersytetu podjęto kilka decyzji, które m.in. usprawnią proces naboru wniosków. Przede wszystkim uproszczeniu ulegnie sam proces ubiegania się o wsparcie – formularz  wniosku jest znacznie krótszy i prostszy, opisuje się w nim głównie pomysł i uzasadnia potrzebę jego realizacji. Harmonogram i budżet przygotowują tylko osoby zaproszone do rozmów o możliwościach współpracy, co znacznie skraca czas aplikowania w ramach programu.

Nowością trzeciej edycji programu jest też głosowanie internetowe dla wszystkich, którzy w danym naborze nie dostali się do etapu rozmów. Internauci wybiorą po 2 projekty w każdym naborze spośród propozycji, które nie przeszły do etapu realizacji w normalnym trybie.

Konsultacje

Konsultacje wniosków odbywają się codziennie w okresie naboru – od poniedziałku do piątku od godziny 17:00 do godziny 19:00 przy pl. Solnym 14 a/3 (w lutym) oraz w Barze Barbara – nowej siedzibie ESK przy Kazimierza Wielkiego (w kwietniu, czerwcu i sierpniu). Wyjątkiem będzie 9 lutego 2015 – wtedy zespół programu będzie otwierał wystawę podsumowującą projekty z zeszłego roku (wystawa odbędzie się w Imparcie).

Kolejne spotkania informacyjne odbędą się:

29 stycznia 2015, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, godzina 18:00 (ul. Chociebuska 4-5)

31 stycznia 2015, Centrum Kultury Agora, godzina 12:00 (ul. Serbska 5a)

9 lutego 2015, Impart, godzina 18:00 (ul. Mazowiecka 17)

Poniżej fotogaleria ze spotkania we Wrocławskim Centrum Seniora: