Zgłoś uwagę

Od Seweryna przez Nohavicę po Bocellego

Już za tydzień na stadionie Wrocław, artystyczna zapowiedź 1. odsłony programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i koncert Andrea Bocellego. Ujawniamy zestaw wykonawców, którzy pojawią się na scenie.

„Kierunek (kulturalna) stolica” – takie hasło zapowiada wielkie multimedialne widowisko artystyczne, które rozpocznie się 19 czerwca o godz. 20.30 na Stadionie Wrocław przy Alei Śląska 1.

W koncercie, który poprowadzi wielka postać polskiego teatru – Andrzej Seweryn – na scenie pojawi kilkudziesięciu znakomitych artystów reprezentujących różnorodne style muzyczne i pokolenia.

Przed kilkudziesięciotysięczną publicznością wystąpią m.in. niezwykle popularny w Polsce i związany z Wrocławiem od wielu lat legendarny czeski bard Jaromir Nohavica. Rockową część reprezentować będzie wokalista grupy TSA Marek Piekarczyk, wokalista zespołu Dżem Maciej Balcar oraz formacja muzyczna w niezwykłym składzie: Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Jakub Żytecki, Sambor Dudziński i Mietek Jurecki. Nie zabraknie także wrocławskiego rapera i beatboksera, uhonorowanego Nagrodą Wrocławia, Łukasza Rostkowskiego.

Na scenie zobaczymy również zdobywczynię Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej i Nagrody im. Anny Jantar na Festiwalu w Opolu Natalię Sikorę oraz pochodząca z Wrocławia aktorkę i wokalistkę Olgę Szomańską oraz popularną piosenkarkę i kompozytorkę Annę Wyszkoni.

Wielką atrakcją koncertu będzie z pewnością wspólny występ Bente Kahan, śpiewającej w jidisz norweskiej pieśniarki, niemieckiej wokalistki i kompozytorki Olivi Anny Livki, utalentowanego aktora wrocławskiego Teatru Capitol – Macieja Maciejewskiego oraz wspomnianego już Nohavicy.

Wśród wykonawców koncertu znajdą się także młodzi, utalentowani artyści śpiewający i aktorzy: Kamil Kula, Marta Maślanka – Stanisławska, Mateusz Ziółko i Damian Ukeje.

Kierownikiem muzycznym koncertu jest Grzegorz Urban – aranżer, kompozytor, pianista.  Od roku 2009 kierownik muzyczny Haliny Frąckowiak.

 

Siedem chórów, jedna orkiestra i ośmiu kuratorów

W koncercie uczestniczyć będą także siedemdziesięcioosobowy chór stworzony z reprezentacji chórów akademickich siedmiu wrocławskich uczelni wyższych (chóry im. Stanisława Krukowskiego i „Feichtinum” z Akademii Muzycznej, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego, Chór „Medici Cantantes” Uniwersytetu Medycznego, Chór Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i Kameralny Politechniki Wrocławskiej „Consonanza”, Chór „Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych).

Na koncercie zagra również Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki, założona tuż po wojnie i regularnie współpracująca ze światowej sławy dyrygentami i solistami.

Podczas multimedialnego widowiska zaprezentowane zostaną główne punkty programu kuratorów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ośmiu dziedzinach: architektura, film, literatura, muzyka i opera, teatr, sztuki wizualne oraz performance.

Bocelli i cztery divy

Drugą częścią widowiska na Stadionie Wrocław rozpocznie koncert włoskiego kwartetu LE DIV4S i Andrea Bocellego. LE DIV4S, tworzą Denise, Isabella, Vittoria i Sofia, cztery włoskie divy, które od niemal dekady ujmują publiczność niezwykłą, rozpisaną na cztery głosy interpretacją zarówno utworów Mozarta, Verdiego i Pucciniego jak i najpopularniejszych włoskich szlagierów i coverami przebojów muzyki pop. LE DIV4S współpracują z Andrea Bocellim od 2008 roku. Słynny włoski tenor, po wspólnym występie z żeńskim kwartetem, na finał zaprezentuje autorski recital. Andrea Bocelli jest od ponad dekady najpopularniejszym artystą operowym na świecie. Sprzedało się 80 milionów jego płyt, a artysta, przyciąga na swoje recitale na największych scenach i stadionach świata dziesiątki tysięcy słuchaczy. Niewidomy włoski artysta śpiewał m.in. dla papieża Benedykta XV, królowej Elżbiety i na dziesiątkach największych koncertów charytatywnych na wszystkich kontynentach. Utwór w jego wykonaniu jest oficjalnym hymnem Wystawy Światowej EXPO w Mediolanie. Tym razem uświetni artystyczną odsłonę programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Realizatorami widowiska, które będzie transmitowane w programie 2 TVP jest duet reżyserski Jarosław Szoda i Bolesław Pawica, kierownikiem muzycznym jest Grzegorz Urban. Dla widzów telewizyjnej Dwójki widowisko relacjonować będzie Grażyna Torbicka. Cały koncert będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, przygotowywana jest również audiodeskrypcja dla osób niewidomych i słabowidzących.

Bilety na widowisko i koncert Bocellego

Bilety na koncert kosztują, w zależności od sektora 40, 50 lub 60 zł i są do nabycia wyłącznie na www.biletin.pl i www.eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce.

Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl. Bilety dla osoba niepełnosprawnej (wraz z opiekunem) kosztują 40 złotych.

Komunikacja – dodatkowe tramwaje i autobusy

Koncert rozpocznie się o godz. 20.30. Wejście na stadion zostanie otwarte o godz. 19. Wrocławskie MPK wprowadziło dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe dowożące i odwożące widzów ze stadionu

Dowóz na koncert:

T1 (tramwajowa linia specjalna)

Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław

(Królewiecka).

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – most Sikorskiego – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – Galeria Dominikańska

Tramwaj będzie kursował z częstotliwością co około 10 minut w godzinach od 18: 50 do 20: 20 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej).

T. (tramwajowa linia specjalna)

Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska (nawrót na pl. Społecznym)

Tramwaj będzie kursował z częstotliwością co około 10 minut w godzinach od godz. 19.00 do 20:15 (ostatni  kurs  z  Galerii Dominikańskiej).

Odwóz z koncertu:

T1 (tramwajowa linia specjalna)

Stadion  Wrocław  (Królewiecka)  –  Królewiecka  –  Pilczycka – Milenijna – Legnicka  –  pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Opera

Tramwaj będzie kursował z częstotliwością co 2 minut przez około 30 minut po zakończeniu koncertu (tj. od około godziny 23:45)

T2 (tramwajowa linia specjalna)

Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska

Tramwaj będzie kursował z częstotliwością co 2 minuty przez około 30 minut po zakończeniu koncertu tj. od około godziny 23:40 (odjazdy z Leśnicy).

S2 (autobusowa linia specjalna)

Stadion  Wrocław  (Królewiecka)  –  Królewiecka  –  Pilczycka  – Hutnicza – Lotnicza  -  Legnicka  - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Autobus będzie kursował z częstotliwością co 2 minuty przez około 30 minut po zakończeniu koncertu na Stadionie tj. od około godziny 23:45.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail