Zgłoś uwagę

Odliczanie

Artystka: Karolina Freino
Czas: grudzień
Miejsce: Podwórko między ulicami: Reja, Górnickiego, Sienkiewicza, Nowowiejską


Kwartał w rejonie ulic: Sienkiewicza, Górnickiego, Nowowiejska, Reja jest miejscem styku przedwojennej i powojennej historii miasta. Cześć jego zabudowy stanowią niemieckie kamienice, a cześć osiedle z początku lat 60. Plany i budowa osiedla organizowały tez całe wnętrze podwórka, tworząc przestrzeń publiczna i wypełniając ja alejkami, zielenią, ławkami, górka saneczkowa (usypana z gruzów) i urządzeniami do gier i zabaw. Dziś podwórko pełni głównie funkcje tranzytowe, a urządzenia z placu zabaw niemal całkowicie zniknęły. Jednym z wyjątków jest rakieta – metalowa przeplotnia, której motyw był częsty na PRL-owskich placach zabaw, będąc wyrazem aspiracji, programowego entuzjazmu i wiary w przyszłość.

Praca Odliczanie uzupełnia rakietę o dźwięk odliczania czasu do startu. Rozpoczęło się ono od liczby 1 609 403 225, będącej przeliczeniem na sekundy 51 lat obecności rakiety na podwórku. Odliczanie trwa bezustannie, 24 godziny na dobę.

 

Współpraca:
Jan Pelczar - lektor
Paweł Janicki - oprogramowanie
Beniamin Głuszek - instalacja akustyczna
Paweł Dudek - prace techniczne

 

Karolina Freino – artystka wizualna, adaptuje różne techniki i media artystycznej wypowiedzi. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Edinburgh College of Art i Uniwersytecie Bauhausu w Weimarze.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

odliczanie (Copy) rakieta_1_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_2_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_3_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_4_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_5_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_6_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_7_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_8_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_9_fot_alicjakielan (Copy) rakieta_10_fot_alicjakielan (Copy) (1) rakieta_10_fot_alicjakielan (Copy) (3) rakieta_10_fot_alicjakielan (Copy) (2) rakieta_10_fot_alicjakielan (Copy) (4) rakieta_10_fot_alicjakielan (Copy) (5) rakieta_10_fot_alicjakielan (Copy) (6) rakieta_10_fot_alicjakielan (Copy) (7)

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail