Zgłoś uwagę

Odsłona Programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 wraz z koncertem Andrea Bocellego

Bądź świadkiem niezwykłego wydarzenia! W piątek, 19 czerwca 2015 roku zapraszamy na wrocławski Stadion, gdzie odbędzie się artystyczna odsłona programu ESK 2016 wraz z koncertem Andrei Bocellego.

Bilety w cenie 40, 50, 60 zł dostępne w autoryzowanych punktach sprzedaży (salony Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce) oraz w sprzedaży internetowej na www.eventim.pl i www.biletin.pl.


Od Seweryna przez Nohavicę po Bocellego

Już za tydzień na stadionie Wrocław, artystyczna zapowiedź 1. odsłony programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i koncert Andrea Bocellego. Ujawniamy zestaw wykonawców, którzy pojawią się na scenie.

„Kierunek (kulturalna) stolica” – takie hasło zapowiada wielkie multimedialne widowisko artystyczne, które rozpocznie się 19 czerwca o godz. 20.30 na Stadionie Wrocław przy Alei Śląska 1.
 

W koncercie, który poprowadzi wielka postać polskiego teatru – Andrzej Seweryn – na scenie pojawi kilkudziesięciu znakomitych artystów reprezentujących różnorodne style muzyczne i pokolenia.
 

Przed kilkudziesięciotysięczną publicznością wystąpią m.in. niezwykle popularny w Polsce i związany z Wrocławiem od wielu lat legendarny czeski bard Jaromir Nohavica. Rockową część reprezentować będzie wokalista grupy TSA Marek Piekarczyk, wokalista zespołu Dżem Maciej Balcar oraz formacja muzyczna w niezwykłym składzie: Ryszard SygitowiczJacek KrólikJakub Żytecki, Sambor Dudziński i Mietek Jurecki. Nie zabraknie także wrocławskiego rapera i beatboksera, uhonorowanego Nagrodą Wrocławia, L.U.C'a, czyli Łukasza Rostkowskiego.
 

Na scenie zobaczymy również zdobywczynię Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej i Nagrody im. Anny Jantar na Festiwalu w Opolu Natalię Sikorę oraz pochodząca z Wrocławia aktorkę i wokalistkę Olgę Szomańską oraz popularną piosenkarkę i kompozytorkę Annę Wyszkoni.
 

Wielką atrakcją koncertu będzie z pewnością wspólny występ Bente Kahan, śpiewającej w jidisz norweskiej pieśniarki, niemieckiej wokalistki i kompozytorki Olivi Anny Livki, utalentowanego aktora wrocławskiego Teatru Capitol – Macieja Maciejewskiego oraz wspomnianego już Nohavicy.
 

Wśród wykonawców koncertu znajdą się także młodzi, utalentowani artyści śpiewający i aktorzy: Kamil Kula, Marta Maślanka-Stanisławska, Grzegorz Urban, Mateusz Ziółko i Damian Ukeje.


Siedem chórów, jedna orkiestra i ośmiu kuratorów

W koncercie uczestniczyć będą także siedemdziesięcioosobowy chór stworzony z reprezentacji chórów akademickich siedmiu wrocławskich uczelni wyższych (Chóry im. Stanisława Krukowskiego i „Feichtinum” z Akademii MuzycznejChór Uniwersytetu PrzyrodniczegoChór „Medici Cantantes” Uniwersytetu MedycznegoChór Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i Kameralny Politechniki Wrocławskiej „Consonanza”Chór „Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych). W koncercie oprócz chórów akademickich weźmie także udział Chór Chłopięcy NFM, przygotowany przez Małgorzatę Podzielny. Chłopcy wystąpią w pierwszej części koncertu i zaśpiewają razem z L.UC’iem utwór „Pieśń ma była w grobie”. Jeden z członków chóru, Mikołaj Szuszkiewicz, w duecie z Anią Wyszkoni zaśpiewa utwór „Tamborrada”.
 

Na koncercie zagra również Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki, założona tuż po wojnie i regularnie współpracująca ze światowej sławy dyrygentami i solistami.
 

Podczas multimedialnego widowiska zaprezentowane zostaną główne punkty programu kuratorów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ośmiu dziedzinach: architektura, film, literatura, muzyka i opera, teatr, sztuki wizualne oraz performance.


Bocelli i cztery divy

Drugą częścią widowiska na Stadionie Wrocław rozpocznie koncert włoskiego kwartetu LE DIV4S i Andrea Bocellego. LE DIV4S, tworzą Denise, Isabella, Vittoria i Sofia, cztery włoskie divy, które od niemal dekady ujmują publiczność niezwykłą, rozpisaną na cztery głosy interpretacją zarówno utworów Mozarta, Verdiego i Pucciniego jak i najpopularniejszych włoskich szlagierów i coverami przebojów muzyki pop. LE DIV4S współpracują z Andrea Bocellim od 2008 roku. Słynny włoski tenor, po wspólnym występie z żeńskim kwartetem, na finał zaprezentuje autorski recital. Andrea Bocelli jest od ponad dekady najpopularniejszym artystą operowym na świecie. Sprzedało się 80 milionów jego płyt, a artysta, przyciąga na swoje recitale na największych scenach i stadionach świata dziesiątki tysięcy słuchaczy. Niewidomy włoski artysta śpiewał m.in. dla papieża Benedykta XV, królowej Elżbiety i na dziesiątkach największych koncertów charytatywnych na wszystkich kontynentach. Utwór w jego wykonaniu jest oficjalnym hymnem Wystawy Światowej EXPO w Mediolanie. Tym razem uświetni artystyczną odsłonę programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Realizatorami widowiska, które będzie transmitowane w programie 2 TVP jest duet reżyserski Jarosław Szoda i Bolesław Pawica, kierownikiem muzycznym jest Grzegorz Urban. Dla widzów telewizyjnej Dwójki widowisko relacjonować będzie Grażyna Torbicka. Cały koncert będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, przygotowywana jest również audiodeskrypcja dla osób niewidomych i słabowidzących.

Bilety na widowisko i koncert Bocellego

Bilety na koncert kosztują, w zależności od sektora 40, 50 lub 60 zł i są do nabycia wyłącznie na www.biletin.pl i www.eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce. Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl. Bilety dla osoba niepełnosprawnej (wraz z opiekunem) kosztują 40 złotych.


Komunikacja – dodatkowe tramwaje i autobusy

Koncert rozpocznie się o godz. 20.30. Wejście na stadion zostanie otwarte o godz. 19. Wrocławskie MPK wprowadziło dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe dowożące i odwożące widzów ze stadionu.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Andrea Bocelli

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail