Zgłoś uwagę

Ogródek Społeczny na Placu Społecznym

Tegoroczne działanie to kontynuacja projektu Warzywny Ogród Społeczny, który zrealizowaliśmy w 2016 roku. Jest to to interdyscyplinarny projekt integracyjny realizowany od 18 czerwca do 22 lipca na Placu Społecznym w ramach 13. Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK Wrocław 2016.
Uwaga! Ze względu na niesprzyjącą prognozę pogody, Ogródek Społeczny na Placu Społecznym odbędzie się w niedzielę 18 czerwca.

Harmonogram wydarzeń:

11:00 - 14:00 Warsztaty stolarsko - ogrodnicze. Wspólnie nauczymy się jak z euro-palety zrobić "zielony panel" w praktyce!

14:00 - 15:00 Wykład i rozmowa "Ogrody społeczne we Wrocławiu - potencjał lokalnych społeczności" - już niedługo przedstawimy naszych gości specjalnych! Podczas wykładu przewidzieliśmy drobny poczęstunek dla uczestników.

15:00 - 17:00 Budowanie zielonej instalacji. Wspólnie z uczestnikami zmienimy konstrukcje z palet w zieloną instalację, która stanie się ogrodem społecznym. Warsztaty skierowane do dużych i małych – rodzinne sadzenie!

Dlaczego nasza przestrzeń kreatywna ma być ogrodem? Naszym zdaniem zieleń łagodzi obyczaje i im więcej jej w mieście tym lepiej się żyje. Dlatego chcemy dalej tworzyć ogród społeczny, który nie będzie społeczny tylko z nazwy.

Do współtworzenia projektu zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w akcję społeczną i razem z nami stworzyć zieloną przestrzeń, w której będziemy się spotykać przez cały sezon letni! Do udziału szczególnie zachęcamy mieszkańców Przedmieścia Oławskiego.

Chcemy kreować przestrzeń otwartą dla lokalnej społeczności. Głównym elementem projektu jest stworzenie zielonej instalacji – ogrodu w skrzynkach i paletach, która powstanie właśnie 17 czerwca podczas otwartych, darmowych warsztatów prowadzonych przez lokalnych stolarzy, rzemieślników oraz osoby zajmujące się zielenią.


Spotkajmy się na Placu Społecznym!
Do zobaczenia!

Projekt realizowany jest w ramach 13. Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK Wrocław 2016

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ogródek społeczny

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail