Zgłoś uwagę

Nurt Więcej niż teatr prezentowany będzie we Wrocławiu podczas Olimpiady Teatralnej „Świat miejscem prawdy” w dniach 22–27 października m.in. w przestrzeniach zaadaptowanych do pokazów spektakli: Dworca Świebodzkiego i Centrum Historii Zajezdnia. Kuratorkami przeglądu są Magdalena Hasiuk, Jana Pilátová, Justyna Sobczyk i Anna Zubrzycki.

W drugi weekend Olimpiady Teatralnej prezentowane są spektakle w nurcie głównym: „Zstąp, Mojżeszu” w reżyserii Romea Castellucciego oraz „Max Black, czyli 62 sposoby wsparcia głowy ręką” w reżyserii Heinera Goebbelsa. W ramach cyklu „Prawda i tylko prawda” odbywają się spotkania z reżyserami nurtu głównego.

Włoski reżyser Pippo Delbono po raz kolejny gości w tym roku we Wrocławiu. Na Olimpiadę Teatralną przyjechał z najnowszym spektaklem „Ewangelia”. 26 października odbędzie się spotkanie z artystą poświęcone m.in. aktorom w Compagnia Pippo Delbono. W nurcie głównym Olimpiady Teatralnej prezentowane są także pokazy „Armine, Sister” Teatru ZAR, a do 27 października trwają prezentacje w ramach nurtu Więcej niż teatr.

Już 27 października rozpocznie się Festiwal Dziady. Recykling – kolejny nurt prezentowany w ramach Olimpiady Teatralnej. W programie zaplanowano m.in.: inscenizacje "Dziadów" autorstwa Zadary i Nekrošiusa, remiksy realizacji historycznych dokonane m.in. przez Freta, Kosa, Passiniego, Szczawińską i Trelę, pokazy tradycyjnych obrzędów vodou i candomblé, wystawy fotografii i haitańskiego malarstwa w Kamienicy Rynek 25, a także przegląd filmów "Obecność. Upiory w kinie".

Po prezentacji „Trojanek” w reżyserii Tadashiego Suzukiego ponownie będziemy gościć we Wrocławiu zespół z Japonii. Na zaproszenie Instytutu Grotowskiego Teatr Tessenkai przyjedzie z dwoma sztukami nō – „Kiyotsune” i „Chinkon. Ukojenie dusz” – oraz pokazem sztuki aktorskiej. W programie nurtu głównego zaprezentowane zostaną spektakle: „Dziady” w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa i „Armine, Sister” Teatru ZAR.

W ostatnim tygodniu Olimpiady Teatralnej w nurcie głównym odbędą się prezentacje spektakli: Theodorosa Terzopoulosa i Teatru Attis „Prometeusz w okowach” (7–8 listopada) oraz „Amor” (10–11 listopada), Jarosława Freta i Teatru ZAR „Medee. O przekraczaniu” (7–9 listopada), a także dodatkowy pokaz przedstawienia Krystiana Lupy „Wycinka Holzfällen” (10 listopada) zrealizowanego z zespołem Teatru Polskiego we Wrocławiu. W cyklu rozmów z reżyserami nurtu głównego „Prawda i tylko prawda” 11 listopada w Barbarze planowane jest spotkanie z Krystianem Lupą, które poprowadzi Witold Mrozek.

W ostatni weekend Olimpiady Teatralnej w nurcie głównym odbędą się prezentacje spektakli: „Amor” Theodorosa Terzopoulosa i Teatru Attis (10–11 listopada 2016) i „Pole bitwy” w reżyserii Petera Brooka i Marie-Hélène Estienne (12–13 listopada 2016). Spektakl francuskiego Teatru Bouffes Du Nord zakończy festiwal we Wrocławiu, trwający od 14 października do 13 listopada 2016.

Doceniony przez publiczność i krytyków na Olimpiadzie Teatralnej 2016 spektakl Teatru ZAR Medee. O przekraczaniubędzie można ponownie zobaczyć we Wrocławiu. Już w tym miesiącu zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na 6 pokazów: 811 i 1314 marca.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail