Zgłoś uwagę

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Usiądź po Polsku”

Ile polskich krzeseł i siedzisk ma status ikon? Jakie polskie krzesła zyskały międzynarodowe uznanie? Można się o tym dowiedzieć zwiedzając wystawę „Usiądź po Polsku”. Zapraszamy do Barbary przy ul. Świdnickiej 8c na oprowadzanie kuratorskie po wystawie w każdą pierwszą sobotę miesiąca do końca roku (5.IX, 3.X, 7.XI, 5.XII) w godzinach 10:00-12:00.

„Usiądź po Polsku” to wystawa, ale także projekt edukacyjny, który ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa przemysłowego. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane przez polskich projektantów i wdrożone do produkcji przez polskie firmy w latach 1941 – 2014. Wiele z nich stało się symbolem swoich czasów i otrzymało liczne międzynarodowe wyróżnienia. Wybór modeli pokazuje różnorodność polskiego meblarstwa, zarówno w obszarze formy, ergonomii, zastosowanych materiałów jak i innowacji technologicznych.

Krzesła dość łatwo stają się ikonami designu i są eksponowane w muzeach, do których rzadko trafia masowy odbiorca. Wystawa „Usiądź po Polsku” nie tylko edukuje, lecz również stwarzać możliwość bezpośredniego sprawdzenia ich funkcji i estetyki. Osoby odwiedzające Barbarę będą mogły wybierać nie tylko przestrzeń, w której zechcą przebywać, lecz również krzesła i siedziska do odpoczynku.

Wystawa „Usiądź po Polsku” jest elementem programu sztuk wizualnych ESK 2016. Kuratorami są: Oskar Zieta, Katarzyna Świętek, Zieta Prozessdesign Team.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

usiądź

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail