Zgłoś uwagę

Ostatni koncert w ramach Non Sola Scripta. Zmiana w repertuarze

Z przyczyn niezależnych od organizatorów w ostatnim koncercie festiwalu Non Sola Scripta nie wystąpi dr hab. ksiądz Zdzisław Madej. W jego miejsce pojawi się Jarosław Bielecki, solista znany ze współpracy m.in. z Warszawską Operą Kameralną i orkiestrą Filharmonii Krakowskiej. W niedzielny wieczór, w Kościele Świętego Krzyża, będzie można usłyszeć także muzyczne interpretacje w wykonaniu Romana Peruckiego, pierwszego organisty Katedry Oliwskiej i profesora gdańskiej Akademii Muzycznej. Finałowy koncert festiwalu rozpocznie się w niedzielę, 27 sierpnia, o godzinie 19:00.

Jarosław Bielecki
Ze śpiewem i muzyką związany od wczesnego dzieciństwa – od 9 roku życia występował z „Zabrzańskim Chórem Chłopięcym Pueri Cantores Silesienses”, w którym zdobywał pierwsze szlify wokalne biorąc udział w licznych festiwalach, oraz kursach. W 2012 roku podjął studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego prowadzonej przez ks. dr hab. Zdzisława Madeja i ukończył je otrzymując dyplom z wyróżnieniem w czerwcu 2017 roku. W tym czasie brał udział w kursach wokalnych prowadzonych przez m. in. Rannveig Braga oraz Mariusza Kwietnia. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat współpracował z Krakowską Operą Kameralną jako Bastien w "Bastien und Bastienne" W.A. Mozarta oraz Warszawską Opera Kameralną jako Bojomir w "Zamku na Czorsztynie" K. Kurpińskiego. W tym czasie koncertował również z orkiestrą Filharmonii Krakowskiej oraz Filharmonii Częstochowskiej. Wiosną 2017 roku otrzymał nagrodę specjalną podczas Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków.

Fotorelacja z koncertu 20.08
W ostatnią niedzielę mogliśmy usłyszeć włosko-hiszpański duet Giulio Mercati z Lidią Basterretxea Vila. Zagrali dzieła Schumanna, Brahmsa i Rossiniego. Fotorelacja Marcina Jędrejczaka z ostatniego koncertu poniżej w galerii.

Bilety
Bilety (15/20 zł) dostępne są w kasie Impartu (Mazowiecka 17), na stronie www.impart.art.pl, www.eventim.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt i Saturn) oraz w kościele, na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-13 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-11 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-1 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-2 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-3 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-5 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-6 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-7 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-8 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-9 (Copy) non_sola_scripta_fot.M.Jędrzejczak-10 (Copy)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail