Otwarta próba spektaklu „Generation P:Prokofiew” już 7 kwietnia

slajderGloswykluczonych

Fundacja Jutropera oraz Wrocław ESK 2016 zapraszają na otwartą dla mediów próbę do spektaklu "Generation P: Prokofiew" z udziałem wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz spotkanie z realizatorami spektaklu. Próbę poprowadzi reżyser i autor projektu Michał Znaniecki.

Zapraszamy do Teatru Lalek 7 kwietnia w godzinach 16.00-19.00. Swój udział prosimy potwierdzić pod adresem mailowym: magdasowi@gmail.com

Wystartowała druga edycja cyklu "Głos wykluczonych" w ramach programu przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016

"Pokolenie P: Prokofiew" – spektakl teatralny z muzyką Sergiusza Prokofiewa według autorskiego scenariusza Michała Znanieckiego będzie tematem tegorocznej edycji cyklu "Głos wykluczonych", który realizuje Fundacja Jutropera we współpracy z Biurem Festiwalowym IMPART 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do realizacji spektaklu zaproszona została tym razem grupa dzieci, podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, które przez cały rok przygotowywać będą widowisko pod opieką artystyczną Michała Znanieckiego, instruktorów Fundacji, by wystąpić u boku gwiazd świata teatru i estrady oraz orkiestry Młodej Polskiej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka. Plenerową premierę zaplanowano na lipiec 2013 w wyjątkowych  przestrzeniach Studia na Grobli Instytutu Grotowskiego, natomiast w grudniu spektakl zaprezentowany zostanie na daskach Teatru Muzycznego Capitol, partnera projektu "Głos wykluczonych"

Całoroczny plan pracy obejmować będzie swoim zasięgiem cykl warsztatów teatralnych, plastycznych i muzycznych dla dzieci, kontynuację pracy z seniorami – podopiecznymi Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. Ponadto, do współtowrzenia projektu i wspólnej kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego zaproszono instytucje i organizacje, między innymi Fundację MAIO oraz Stowarzyszenie TRATWA. Projekt odbywa się przy wsparciu organizacyjnym Departamentu Spraw Społecznych UMW.

Głos wykluczonych to projekt Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego, którego ideą jest łączenie grup wykluczonych społecznie z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli teatralno muzycznych. W roku 2013 zrealizowany został spektakl  Szukając Leara: Verdi z udziałem seniorów , Jerzego Artysza i Wojciecha Malajkata, a na kolejne lata zaplanowano nowe tytuły. Obok ważnych aktorów i śpiewaków do każdego z nich zaproszona jest inna, nowa grupa wykluczona z głównego nurtu życia kulturalnego miasta jak Romowie, osadzeni w zakładach penitencjarnych, wychowankowie ośrodków i instytutów opieki społecznej.

Spektakle i warsztaty przygotowane zostaną zarówno przez uczestników polskich, jak i w konfiguracjach zagranicznych z udziałem artystów i instytucji partnerskich miast Wrocławia. W roku 2014 rozpoczyna się wsółpraca ze Lwowem, który oficjalnie dołączył do projektu.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Sowińska