Zgłoś uwagę

"Panama Papers" - film i debata

Przyszłość dziennikarstwa śledczego – Barbara, ul. Świdnicka 8c, piątek (1.07.2016r) godzina 19.00. Spotkanie i projekcja filmu odbędą się w języku angielskim. Wstęp wolny.

1 lipca (piątek) o 19.00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8c) zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Panama Papers” oraz debata o roli dziennikarstwa śledczego w społeczeństwie demokratycznym. Szczegółami pracy dziennikarzy śledczych podzielą się  dziennikarka śledcza Holly Watt z The Guardian (Wielka Brytania) i była dziennikarka BBC Jane Whyatt, która obecnie pracuje w Europejskim Centrum dla Wolnej Prasy i Mediów. Debatę poprowadzi Judit Bayer - profesorka prawa mediów.

Dziennikarstwo śledcze jest rodzajem dziennikarstwa, w którym reporterzy dogłębnie badają poszczególne tematy takie jak poważne przestępstwa czy korupcja w polityce, a ich dochodzenia i przygotowanie tematu mogą trwać miesiące a nawet lata.

„The Panama Papers” jest jednym z największych, najbardziej złożonych i aktualnych światowych projektów dziennikarstwa śledczego. 3 kwietnia 2016r opublikowano pierwsze informacje po roku analizowania 11,5 milionów dokumentów. Jest to szczególny projekt, w którym wykorzystano najnowsze technologie i mobilną współpracę dziennikarzy z różnych zakątków świata.

Dziennikarze ze 107 organizacji medialnych w 80 krajach analizowali dokumenty prawniczej firmy „Mossack Foneseca”, której klientami byli celebryci i osoby pełniące funkcje publiczne. Firma pomagała ukryć informacje dotyczące finansów swoich klientów. Dało to pole do działań niezgodnych z prawem, w tym oszustw podatkowych i omijania międzynarodowych sankcji.

Organizator: Europejskie Centrum dla Wolnej Prasy i Mediów i Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

panama papers

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail