Zgłoś uwagę

Parki ESK Wrocław 2016

Po zimowej i wczesnowiosennej przerwie do wrocławskich parków z ofertą kulturalną wracają pawilony kultury. To plenerowe sceny uruchomione w ramach projektu Parki ESK Wrocław 2016, które będą działać w każdą sobotę i niedzielę od 30 kwietnia do 2 października. Czekają nas 23 weekendy, w trakcie których każdy może zaproponować własne działania z szeroko pojętej kultury.

Zeszłoroczna edycja pokazała, że wrocławianie to ludzie, którzy nie tylko mają pasje, ale lubią się nimi dzielić ze swoimi sąsiadami, znajomymi i nieznajomymi. Warsztaty, prezentacje, wykłady, koncerty, gry i zabawy, wspólne czytanie – to tylko niektóre z zeszłorocznych wydarzeń w pawilonach kultury. Organizatorzy liczą, że w roku Europejskiej Stolicy Kultury wrocławianie i osoby odwiedzające nasze miasto będą podobnie zaangażowani i zaproponują ciekawe wydarzenia, które odbędą się w plenerze.

W tym roku pawilony kultury staną aż w 10 miejscach w mieście, otwarte będą w weekendy od 30 kwietnia do 2 października w godz. 14.00-20.00. Pawilony staną zarówno w starych i dobrze znanych parkach, a także na nowo utworzonych terenach zielonych. Każdy pawilon kultury wyposażony będzie w plenerową scenę, nagłośnienie, drobny sprzęt sportowy oraz wygodne miejsca dla publiczności i uczestników spotkań. Z całego wyposażenia korzystać można bezpłatnie, a oferowane wydarzenia są darmowe dla publiczności.

Wszystkie pawilony mają swoich opiekunów, są oni do dyspozycji podczas otwarcia pawilonów, a także telefonicznie i mailowo w pozostałym czasie. Do nich może się zgłosić każdy, kto ma pomysł na zagospodarowanie pawilonu kultury oraz przestrzeni wokół.

Lista miejsc, w których staną pawilony kultury:

Park Słoneczny na Gaju

Park Grabiszyński

Polana na Karłowicach (al. Kasprowicza 45)

Park w Leśnicy

Park Południowy 22 maja i 29 maja

Park Staszica

Park na Strachocinie

Park Tołpy

Park Zachodni 19 czerwca

Wyspa Piaskowa
Wyspa Słodowa 12 czerwca

Harmonogram wydarzeń odbywających się w poszczególnych pawilonach kultury na bieżąco można sprawdzać na Facebooku: facebook.com/ParkiESK

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Parki ESK 2016 parki esk 2016

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail