Zgłoś uwagę

Październikowy Wrocławski Niezbędnik Kulturalny już na Was czeka!

Wraz z nadejściem października coraz trudniej jest zaklinać rzeczywistość – nastał moment, by wyciągnąć z dna szafy ciepłe płaszcze i nieprzemakalne buty. Zachęcamy, by długie wieczory, których nie sposób spędzać już w plenerze, przeznaczyć na udział w licznych wrocławskich wydarzeniach kulturalnych. W październikowym kalendarium zebraliśmy ich ponad sto! 

POCZYTAJ ONLINE

W zbliżających się tygodniach czeka nas prawdziwy festiwalowy urodzaj. O Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Dialog – Wrocław rozmawiamy z jego kierownikiem artystycznym Tomaszem Kireńczukiem i autorem aż dwóch pokazywanych na Dialogu spektakli, belgijskim twórcą Alainem Platelem. Zaglądamy i do kina: wskazówek, jak nawigować po 8. edycji American Film Festival, udziela nam jego dyrektorka artystyczna – Urszula Śniegowska, a Adam Kruk, programer Polish Cinema For Beginners, zachęca do podróży po świecie śladem polskich filmowców. Nie zapominamy i o literaturze. Wszak to właśnie w październiku czekają nas Bruno Schultz. Festiwal oraz Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, niedługo poznamy też laureata Literackiej Nagroda Europy Środkowej Angelus. 

 

 

Kontynuujemy – nawet pomimo tego, że pogoda nie zachęca – spacery po mieście. Tym razem ruszamy w trasę śladami najnowszych wrocławskich murali, po raz kolejny też demaskujemy (z przymrużeniem oka) Wrocław jako „brzydki”. Ci, którzy po praktycznych eksploracjach chcieliby o architekturze słuchać, czytać, rozmawiać lub oglądać ją na ekranie, mają z czego wybierać: w tym miesiącu z okołoarchitektonicznych wydarzeń można by właściwie nie wychodzić. A jeśli poczujecie, że o wrocławskich budynkach wiecie już naprawdę sporo, to zapraszamy do zmierzenia się z naszą wykreślanką, w której ukryły się najsłynniejsze budowle stolicy Dolnego Śląska. 

Niezbędnik Kulturalny poleca się na jesienne słoty! 

Październikowa edycja Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego wydana została w dwóch językach (polskim i angielskim), w numerze znajdują się także zapowiedzi kulturalnych wydarzeń w języku ukraińskim. Gazeta jest bezpłatna, znaleźć ją można w Barbarze - Infopunkcie ESK, Kinie Nowe Horyzonty i we wrocławskich instytucjach kultury oraz wybranych kawiarniach, barach oraz plażach w całym mieście.​

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kafel_WNK_10

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail